В Антарктиді розпочався туристичний сезон: полярники говорять про підтримку України вченими і туристами

Автор: Любава Лисичкіна
23:28 26.01.2023

В Антарктиці зараз літо, і після періоду суворих ковідних обмежень тут поступово відновлюється туризм. Цього сезону в районі Аргентинських островів знову багато відвідувачів на великих круїзних лайнерах або невеликих яхтах.

В Антарктиді розпочався туристичний сезон: полярники говорять про підтримку України вченими і туристами Фото: Сергій Глотов, Юрій Отруба
Світлодіодне освітлення

Про це ідеться у дописі Національного антарктичного наукового центра.

Після варварського повномасштабного вторгнення рф в Україну весь цивілізований світ став на сторону нашої країни, і ми це відчуваємо навіть в Антарктиді.  Українських полярників підтримують і колеги з інших антарктичних місій, і звичайні люди, що приїжджають сюди як туристи.
 
Приміром, нещодавно пасажири круїзного судна «Fridtjof Nansen» передали українським полярникам цілий стос рукописних листів зі словами підтримки. Також наші зимівники отримали смачні подарунки – свіжі фрукти та овочі, більшість яких закінчилася на станції ще кілька місяців тому.
 
Серед головних туристичних принад тут – якраз українська станція «Академік Вернадський» та розміщена на сусідньому острові Вінтер хатинка-музей «Ворді Хаус», що є зразком ранньої британської наукової бази.
Однак нині доступ до нашої станції обмежений: відвідування можливе лише для невеликих груп туристів з яхт за рішенням керівника експедиції (це обмеження від антарктичного туроператора стосується всіх діючих станцій).
 
Водночас «Ворді Хаус» як музей можуть відвідувати пасажири великих суден. Наші полярники надають їм ключі від бази, а туристи натомість лишають усілякі цікавинки.
 
Науковці нагадали, що в доковідні часи станцію «Академік Вернадський» відвідувало до 4 тис. туристів за сезон. Їх приваблювала як відома гостинність українців, так і можливість відвідати бар «Фарадей», який належить до ТОП 10 найекзотичніших пабів світу.
 
Відомо,  Президент Фінляндії зустрівся з тероборонівцями, які боронили Київщину.

Великий Київ у Google News

підписатися