Як розповів у Facebook експерт Центру розвитку міст Дмитро Перов, уряд і Мінветеранів розглядають цей варіант розміщення меморіального комплексу поховань як основний.
За словами Перова, попередня ідея розміщення військового меморіалу на Лисій горі була остаточно відхилена після додаткових консультацій з експертами та активістами.
Згідно з ескізним проєктом нове військове кладовище матиме три зони, а його загальна площа складе більше 100 га.
Читайте також: Чому на Лисій Горі не можна будувати військове кладовище та що необхідно знати тим, хто ніколи не був на цій горі
Нагадаємо, у жовтні на сайті Київради опублікували проєкт рішення щодо плану спорудження у Києві Національного військового меморіального кладовища на заповідній території урочища “Лиса Гора”.
У документі було зазначено, що його було розроблено на виконання доручення Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля від 1 вересня 2022 року.
На сайті Київради були оприлюднені дві петиції з однією й тією ж вимогою: заборонити створення військового кладовища на території урочища Лиса Гора в Голосіївському районі столиці. 3 січня Київрада відхилила петицію щодо заборони будівництва на “Лисій горі”, а нещодавно земельна комісія Київради її підтримала.
Військові виступали проти побудови на Лисій горі Національного військового кладовища. Екологи стверджували, що Лиса гора є унікальним і одним з найцінніших заповідних об’єктів у всьому Києві – там зосереджені культурні та природні цінності.
Крім того, екологи наголошували, що воїнів ЗСУ не можна ховати на Лисій горі, адже там поховано близько 500 злочинців.
З вимогою зупинити будівництва військового кладовища на “Лисий горі” столичні активісти зверталися до КМДА, Офісу Президента, Кабінету Міністрів, Офісу Генерального прокурора, Міністерства екології та природних ресурсів, Київської міської прокуратури.