Для зберігання COVID-вакцин створять центр з холодильниками на сотні тисяч доз

21:42 28.12.2020

Україна залучить приватні логістичні компанії до транспортування та тривалого зберігання вакцини від COVID-19 у наднизьких температурах. Сам центр зберігання з холодильниками, що здатні одночасно вміщати сотні тисяч доз, планують створити у Києві чи поблизу аеропорту “Бориспіль”.

Для зберігання COVID-вакцин створять центр з холодильниками на сотні тисяч доз

Про це розповів у Facebook голова парламентського комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та страхування Михайло Радуцький (“Слуга народу”).

За його словами, один холодильник об’ємом 1000 літрів (розрахунково, вміщує 250 тисяч доз) вже в Україні, ще 20 можуть поступити продовж кількох тижнів.

Це дасть нам можливість отримати перші партії вакцини, які вимагають зберігання у наднизьких температурах”, – додав Радуцький і уточнив, що поставка перших партій вакцини очікується наприкінці січня – у лютому.

З Центру зберігання логістична компанія у спеціальних термобоксах транспортуватиме вакцини до пунктів щеплення у регіонах, де вона зможе зберігатись до 5 днів в звичайному холодильному обладнанні (від +2 до +8 градусів Цельсія).

У держави наразі є важливе завдання – організувати процес щеплення на місцях. Нещодавно МОЗ затвердив Дорожню карту з проведення вакцинації від COVID-19. Її планують проводити у понад 4000 пунктах щеплень, буде працювати більше 500 мобільних бригад. Розглядається і можливість створення тимчасових центрів вакцинації, за прикладом країн ЄС. Це означає, що доведеться мобілізувати та навчити велику кількість медичних працівників, а ще сформувати списки людей, котрі будуть вакцинуватись першими, відпрацювати механізм контролю за використанням вакцини, щоб безкоштовна вакцина не почала розповсюджуватись за тіньовими схемами”, – зауважив нардеп.

Читайте також: “Влада провалила кампанію тестування, підтримки медиків і вакцинації” – Ірина Геращенко

Нагадаємо, в Україні затвердили 4 етапи вакцинації населення – дати.

Великий Київ у Google News

підписатися