Скільки коштуватиме вакцина від коронавірусу для України

12:34 19.11.2020

Україна зможе закупити додаткову вакцину від COVID-19 за спеціальною ціною, щоб охопити вакцинацією якомога більше мешканців країни. Вартість однієї дози складе 7 доларів. Курс вакцинації з двох доз коштуватиме 14 доларів.

Скільки коштуватиме вакцина від коронавірусу для України

Про це повідомив в ефірі телеканалу “Україна 24” заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Сьогодні на засіданні (правління COVAX, – ред.) озвучили, що одна доза вакцини в рамках механізму COVAX може коштувати сім доларів. Тобто для повноцінної вакцинації, якщо вона дворазова, – 14 доларів (близько 400 гривень, – ред.)” , – наголосив він.

Ляшко додав, що додаткові дози можна буде придбати на закладені в плані держбюджету на 2021 рік 2,6 млрд гривень на закупівлю вакцини.

Як відомо, COVAX – це ініціатива щодо взаємодії з виробниками вакцин з метою надання країнам світу рівноправного доступу до безпечних і ефективних вакцин після їх ліцензування та реєстрації.

Як повідомлялося раніше, безкоштовно вакцинуватися від COVID-19 зможуть 4 млн українців. Насамперед вакцину отримають професійні групи ризику: лікарі, силові структури, вчителі. В подальшому – люди з медичної групи ризику: люди похилого віку та люди з супутніми хронічними патологіями.

За словами Ляшка, до глобального механізму COVAX включено кандидата у вакцини від виробника Moderna (США). Попередні результати дослідження цієї вакцини вказали на 95% ефективності попередження розвитку коронавірусної хвороби COVID-19.

В Україні першим містом, яке почне застосовувати вакцини та препарати проти коронавірусу, стане Київ. Необхідна доза вакцини проти COVID-19 коштуватиме для українця орієнтовно 1000 грн.

Нагадаємо, українську вакцину від COVID-19 випробували на тваринах та людських клітинах.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...