Безкоштовно вакцинуватися від COVID-19 зможуть 4 млн українців

20:09 18.11.2020

Україна, як одна з країн, яка включена в роботу глобального механізму COVAX, має змогу отримати вакцини від коронавірусної хвороби у кількості доз, яка дорівнює 20% населення безкоштовно.

Безкоштовно вакцинуватися від COVID-19 зможуть 4 млн українців

Як пояснив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, це означає, що близько 4 млн громадян України зможуть вакцинуватись у першій половині 2021 року за рахунок фінансової підтримки з боку міжнародних партнерів та урядів інших країн.

“Ставимо пред собою завдання забезпечити імунізацію якомога більшої кількості населення перевіреними, якісними та безпечними вакцинами у 2021 році, як за рахунок глобальних ініціатив, так і за рахунок державного бюджету України”, – зазначив Ляшко.

Як повідомлялося раніше, насамперед вакцину отримають професійні групи ризику: лікарі, силові структури, вчителі. В подальшому – люди з медичної групи ризику: люди похилого віку та люди з супутніми хронічними патологіями.

За словами Ляшка, до глобального механізму COVAX включено кандидата у вакцини від виробника Moderna (США). Попередні результати дослідження цієї вакцини вказали на 95% ефективності попередження розвитку коронавірусної хвороби COVID-19.

В Україні першим містом, яке почне застосовувати вакцини та препарати проти коронавірусу, стане Київ. Необхідна доза вакцини проти COVID-19 коштуватиме для українця орієнтовно 1000 грн.

Нагадаємо, українську вакцину від COVID-19 випробували на тваринах та людських клітинах.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...