У зоні відчуження запускають перший веломаршрут

15:37 30.09

Любителі подорожей на велосипедах вже скоро зможуть відвідати зону відчуження на двоколісному транспорті – побачити унікальний світ Чорнобильського заповідника, зупинитися у колишніх населених пунктах, які багато років приваблюють відвідувачів своєю самобутністю. Довжина траси складе біля 45 км.

У зоні відчуження запускають перший веломаршрут

Як повідомляє Урядовий портал, перший веломаршрут, який проходитиме територією зони відчуження, розробили і затвердили Держагентство з управління зоною відчуження та профільні підприємствами сфери управління агентства.

Зазначається, що під час розробки веломаршруту проводились технічні проїзди веломаршрутом разом із представниками спортивної та туристичної велоспільноти, щоб зафіксувати усі функціональні та топографічні особливості.

Загальна протяжність маршруту, що пролягає від КПП «Зелений мис» через села Куповате, Опачичі, Оташів та Плютовище, сягатиме понад 45 кілометрів.

Для усіх, хто братиме участь у проходженні веломаршруту, складено перелік умов та інструкції.

Кожна група буде забезпечена двома супроводжуючими, а на час облаштування маршруту буде наявний технічний транспорт, який зможе забезпечити підтримку учасників маршруту”, – розповів помічник директора Центру організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження Кирило Гарник.

загрузка...

Для зупинок у мальовничих куточках уже розпочато облаштування спеціальних місць. Роботи з удосконалення та покращення велотреку для комфорту відвідувачів зони відчуження продовжуються.

Окрім того, перед затвердженням маршруту, за стандартною процедурою погодження та розробки маршрутів для відвідування, було проведено радіаційно-дозиметричний контроль.

За оцінками ДСП «Екоцентр», контрольні рівні можливого опромінення гарантовано не будуть перевищені.

Читайте також: Киян наполегливо просять не їхати за грибами до зони відчуження

Нагадаємо, чорнобильське бездоріжжя відкриють також для екстремалів на всюдиходах.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...