У МЗС заговорили про подвійне громадянство для українців. Росія – в “прольоті”

Автор: Тетяна Сененко
15:46 05.03

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що працюють із народними депутатами над тим, щоб дозволити подвійне громадянство.

У МЗС заговорили про подвійне громадянство для українців. Росія – в “прольоті”
Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на брифінгу 4 березня.

«Ми плануємо дозволити подвійне громадянство з країнами ЄС, країнами, які є для нас дружніми: список цих країн буде залежати від деяких критеріїв», — сказав міністр.

За його словами, це дозволить об’єднувати громадян по всьому світу. Так, громадянин України може виїхати до ЄС та у перспективі стати громадянином цієї країни, водночас людина зможе зберегти і свій український паспорт.

«Нам треба тримати разом мільйони українців, розкиданих по всьому світу. Ми не повинні заважати їхній інтеграції в суспільство, в якому вони вирішили продовжити своє життя, але ми повинні, як держава, докласти всіх зусиль, щоб вони залишалися українцями та зберігали зв’язок зі своєю батьківщиною», — пояснив Кулеба.

Водночас у законодавстві хочуть встановити обмеження на подвійне громадянство для депутатів та міністрів, каже Кулеба. Також планується заборонити подвійне громадянство з Росією.

Очільник МЗС наголошує, що наразі відомство працює з народними депутатами над відповідними законодавчими змінами.

Нагадаємо, Президент України підписав указ № 85/2021, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 26 лютого 2021 року «Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства»

Як ідеться у заяві на сайті президента,   протягом шести місяців уряд  має запропонувати парламенту проекти законів,  які б передбачали певні  заборони для громадян з двома паспортами.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...