Без посад і таємниць. Уряд розбиратиметься з подвійним громадянством

Автор: Любава Лисичкіна
19:34 04.03

Президент України підписав указ № 85/2021, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 26 лютого 2021 року «Про невідкладні заходи щодо протидії загрозам національній безпеці у сфері громадянства»

Без посад і таємниць. Уряд розбиратиметься з подвійним громадянством

Як ідеться у заяві на сайті президента,   протягом шести місяців уряд  має запропонувати парламенту проекти законів,  які б передбачали певні  заборони для громадян з двома паспортами.

Зокрема,  громадянам України, які мають громадянство (або підданство) іноземної держави, можуть заборонити: 

  • претендувати на виконання функцій держави або місцевого самоврядування;
  • претендувати на зайняття керівних посад на стратегічних об’єктах державної власності;
  • мати допуск до державної таємниці;
  • бути членом виборчої комісії, офіційним спостерігачем або проводити передвиборчу агітацію на загальнодержавних і місцевих виборах; бути членом політичної партії.

Відповідно до указу, у законопроектах також має бути встановлена відповідальність за подання недостовірних відомостей у деклараціях про відсутність іноземного громадянства.

Уряд має   розробити та подати на розгляд парламенту  також порядок підтвердження відмови та виходу з громадянства (підданства) іноземної держави для громадян України, які претендують на вищезгадані позиції.

Крім цього зазначається, що порядок подання громадянами України декларацій про набуття іноземного громадянства для жителів тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей та Криму  буде вводитися в дію лише після відновлення територіальної цілісності України.

Нагадаємо, Верховна Рада не підтримала жоден законопроект про обіг цивільної зброї.

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...