У музея Булгакова можуть забрати статус пам’ятки національного значення

Автор: Вікторія Мілюта
09:55 13.11

Музей Михайла Булгакова на Подолі можуть позбавити статусу пам’ятки національного значення та внести його до реєстру пам’яток місцевого значення.

У музея Булгакова можуть забрати статус пам’ятки національного значення
оренда квартири Київ

Про це повідомив тимчасовий виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

За його словами, 13 пам’яток, які мають статус національного значення, можуть вилучити з реєстру. Щодо музею Булгакова рішення поки що не ухвалене.

Читайте також: Директорка музею Булгакова пояснила, чому його не варто закривати

“Деякі пам’ятки національного значення, які, можливо, мають не тільки ідеологічне забарвлення, але й справді є пам’ятками мистецтва й історії, можуть змінити свій статус із національного на місцевий”, — наголосив Карандєєв.

В той же час він відмітив, що будинок Булгакова може залишитись в реєстрі пам’яток місцевого значення як приклад архітектури кінця XIX століття.

powerukraine

Нагадаємо, Національна спілка письменників України запропонувала закрити музей російського письменника українського походження Михайла Булгакова та відкрити у приміщенні на Андріївському узвозі музей імені українського композитора Олександра Кошиця.

НСПУ вважає, що у Києві не повинен працювати музей письменника, який “люто ненавидів Україну та її незалежність, а також паплюжив, як тільки міг, її у своїх творах”, зокрема у романі “Біла гвардія“.

Згодом директорка музею Людмила Губіанурі іронічно відреагувала на ініціативу НСПУ. Вона натякнула на радянські витоки спілки.

Великий Київ у Google News

підписатися