Директорка музею Булгакова пояснила, чому його не варто закривати

09:45 17.07.2023

Музей Булгакова у Києві приваблює людей. І хоча порівняно із 2021 роком відвідувачів рівно вдвічі менше, він все одно заробляє більше, ніж інші меморіальні музеї Києва.

Директорка музею Булгакова пояснила, чому його не варто закривати
Світлодіодне освітлення

Про це в інтерв’ю «Главкому» розповіла директорка музею Людмила Губіанурі.

Для себе Булгакова вона визначає як «письменника з Києва».

«Так, його батьки – росіяни. Звичайно, і сам він росіянин, письменник, який писав російською мовою. Але вийшло так, що Булгаков, як і усі його брати і сестри, народився у Києві, і в Києві він прожив більшу частину свого життя. А що на той час представляв собою Київ? Київ був багатошаровим містом, багатонаціональним, поліфонічним. Тому що тут, окрім українців, були три етнічні громади: росіяни, євреї, поляки. Це – основні, але була ще безліч інших – чехи, болгари тощо», – пояснює Людмила Губіанурі.

За словами директорки, Булгаков цікавий вже тим, що є свідком подій сторічної давнини.

«Сьогодні нам дуже важливо зрозуміти, який ми мали досвід на початку ХХ століття і які ми зробили висновки з наших визвольних змагань. Чому росіяни відчували себе у нас як вдома? Чому вони вважали, що це місто – їхнє?.. Знаєте, у нашому раціоні мають бути присутні чотири обов’язкові смаки – солодкий, солоний, кислий та гіркий. Маркетологи все намагаються зробити солодким, але в історії так не працює. Ми не можемо прибирати те, що для нас «несмачне», і залишати тільки приклади героїчних постатей чи героїчних подій», – сказала директорка столичного музею.

Раніше у Києві невідомі облили червоною фарбою дошку на честь українофоба Булгакова. 

Нагадаємо, що в українській столиці пропонують закрити музей письменника Михайло Булгакова, який розташований на Андріївському узвозі, — з відповідною ініціативою виступила Національна спілка письменників України.

 

Великий Київ у Google News

підписатися