Як повідомляє Міндовкілля, відповідний проєкт закону сьогодні схвалила у другому читанні Верховна Рада України.
Його підтримали 246 депутатів.
У міністерстві кажуть, що заборона “джипінгу” – без перебільшення нова сторінка нашого природоохоронного менеджменту.
До прийняття цього закону підштовхнула петиція “Про врегулювання джипінгу в Україні” у вересні 2022 року.
“Джипінг” на заповідних територіях забруднює ґрунти, знищує рослинний світ, шкодить диким тваринам. І сьогодні прийняття цього Закону є важливим кроком до європейських традицій управління природоохоронними територіями. Пересування на транспортних засобах частково залишиться лише для виконання службових обов’язків працівниками природоохоронних установ, правоохоронними органами та іншими службами. Якщо вам запропонують помилуватися краєвидами національного природного парку і використати для проїзду по природній території квадроцикл – знайте, що це незаконно”, – наголосила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.
Джипінг — це пересування (перегони, ралі, трофі-рейди тощо) на транспорті підвищеної прохідності, тобто джипах, ендуро-мотоциклах, квадроциклах та багі. Як розвага для заможних українців джипінг став популярним видом спорту на початку 2000-х. Часто організатори проводили змагання без дозволів чи погоджень з лісгоспами та обласними адміністраціями. Згодом джипінг набув статусу популярної туристичної розваги, зокрема у Карпатах.
Як повідомляв “ВК” джипери любили розважатись у заказниках “Муромець-Лопуховате” та “Осокорківські луки” в Києві та заказнику на Київщині. Сліди джиперів також виявили неподалік Феофанії та біля озера Алмазне.
Рік тому Київ перший в Україні заборонив джипінг на заповідних територіях столиці.