На заповідних територіях Києва заборонили джипінг

Автор: Галина Ворона
15:51 29.02

На об’єктах природно-заповідного фонду столиці заборонили проведення змагань, перегонів, ралі, трофі-рейдів з використанням джипів та квадроциклів. Пов’язане таке рішення із збереженням природного середовища та біорізноманіття природніх зон.

На заповідних територіях Києва заборонили джипінг

Про це повідомила ініціаторка проєкту рішення депутатка Київради Ксенія Семенова.

За її словами, депутати 69 голосами підтримали обмеження цього екстремального виду відпочинку на заповідних територіях.

Така заборона – перша в Україні, підтримана міською радою – значно посилить охорону об’єктів та територій природно-заповідного фонду столиці. Наразі над подібним працює ВР та Міндовкілля для усієї держави”, – зазначила Семенова.

Депутатка додала, що найбільше у Києві від джипінгу страждали заказники Муромець-Лопохувате і Осокорківські луки.

 Джипінг — це пересування (перегони, ралі, трофі-рейди тощо) на транспорті підвищеної прохідності, тобто джипах, ендуро-мотоциклах, квадроциклах та багі. Як розвага для заможних українців джипінг став популярним видом спорту на початку 2000-х. Часто організатори проводили змагання без дозволів чи погоджень з лісгоспами та обласними адміністраціями. Згодом джипінг набув статусу популярної туристичної розваги, зокрема у Карпатах.

Читайте також: Любителі джипінгу знищують заказник на Київщині

Як повідомляв “ВК” любителі джипінгу знищують заказники “Муромець-Лопуховате” та “Осокорківські луки” в Києві та заказник на Київщині. Сліди джиперів також виявили неподалік Феофанії та біля озера Алмазне.

Великий Київ у Google News

підписатися