Два заказники у столиці перетворили на полігони для екстремальних розваг – екологи б’ють на сполох

Автор: Галина Ворона
15:16 11.10.2023

Джипери знищують заказники “Муромець-Лопуховате” та “Осокорківські луки” в Києві. Любителі естремальних розваг носяться їхніми територіями як скажені, пошкоджуючи наземну рослинність, давлять тварин, птахів, лякають відпочивальників, які приходять у парк насолодитись місцевою природою.

Два заказники у столиці перетворили на полігони для екстремальних розваг – екологи б’ють на сполох
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Київський еколого-культурний центр.

За словами екологів, ландшафтний заказник місцевого значення “Муромець-Лопуховате” площею 217 га, розташований у Деснянському районі був творений 24 жовтня 2002 року.  Ландшафт заказника представлений заплавною екосистемою з водоймами і заболоченими ділянками, комплексом луків, прибережно-водною рослинністю та лісовими насадженнями. Тут росте рідкісна червонокнижна рослина- півник сибірський.

Природа заказника страждає від прокату квадроциклів, що базується в парку “Муромець”, адже практично усі джипери їдуть в цей заказник  і на о. Муромець (природні луки, що починаються від центральної паркової алеї і до протоки Бобриця).

Джипери, носяться як скажені пошкоджуючи наземну рослинність, давять тварин, птахів , лякають відпочивальників, які приходять у парк з надією насолодитись місцевою природою”, – зазначають у КЕКЦ.

Така сама жахлива картина і в заказнику “Осокорківські луки”, додали екологи.

Вони вважають, що пора це зло заборонити рішенням Київради.

Читайте також: Громада Києва виграла апеляцію по Вирлиці – депутатка Київради

Нагадаємо, так само любителі джипінгу знищують заказник на Київщині.

Великий Київ у Google News

підписатися