Любителі джипінгу знищують заказник на Київщині

Автор: Галина Ворона
16:59 10.10.2023

Джипери незаконно перетворили на свій полігон для розваг ландшафтний заказник “Козинський”. Таким чином заказник поступово знищується – б’ють на сполох екологи.

Любителі джипінгу знищують заказник на Київщині
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Київського еколого-культурного центру.

За словами екологів, любителі екстремального відпочинку вже знищили третину заказника.

У КЕКЦ оприлюднили фото джиперів та розбиту їхніми колісами територію.

На жаль, дика природа від джипінгу в Україні, на відміну від США, Австралії, багатьох європейських країн, практично не захищена. На джипах можна розважатись у державних лісах, у горах, у водоохоронних зонах, більшості категорій об’єктів природно-заповідного фонду. Українську владу, та й широкі верстви громадськості, це питання тривалий час не хвилювало“, – кажуть екологи.

Довідково. Заказник “Козинський” — ландшафтний заказник загальнодержавного значення, розташовується в Обухівському районі Київської області біля села Козин. Заказник є природоохоронною територією, згідно з Указом Президента України від 10 лютого 1994 року № 750/94. Площа- 967 га. На території заказника “Козинський” представлений вид, який охороняються законом. Це червонокнижний кулик-сорока. Також на території є чайки, качки та сіра чапля, види земноводних, черепаха чорна, черепаха болотна. Є лисиці та бобри, підорлики малі, крячки, крижні, кажани, ластівки сільські, мухоловка мала, чижі, одуди, очеретянки.

Читайте також: Громада Києва виграла апеляцію по Вирлиці – депутатка Київради

Нагадаємо, землі регіонального ландшафтного парку “Трахтемирів” повернули громаді на Київщині.

Великий Київ у Google News

підписатися