Громадські активісти закликали киян прийти допомогти комунальникам поприбирати територію після знесення.
На знесення каплиці навіть збирали гроші – понад 850 тисяч гривень, їх кидали на рахунки Національного музею історії України.
Вранці священики УПЦ прийшли на місце, де раніше була каплиця:
Музей історії ініціював демонтаж скандального будівництва, тому що Апеляційний суд ще понад пів року тому зобов’язав громаду УПЦ знести власним коштом самочинне будівництво на земельній ділянці Національного музею історії України, відоме в народі як “церква-МАФ”. Та вимогу суду і киян досі ніхто не виконав. Менш як за добу НМІУ зібрав необхідну суму на демонтаж скандальної споруди.
Читайте також: Волонтери зголосились безкоштовно демонтувати церкву-МАФ біля Десятинної
Каплицю побудували без дозволів у буферній зоні пам’яток ЮНЕСКО, де заборонене нове будівництво. Повідомлялося, що це порушує ансамбль історичного археологічного комплексу “Десятинна церква”. Зазначали, що розміщення цієї споруди на земельній ділянці музею суперечило її цільовому використанню. Крім того, за свідченнями у каплиці під час війни говорили проповіді про “єдіний народ”.
Як виглядала споруда до знесення:
Читайте також: Київ від початків: за часів Володимира Великого в столиці було 400 церков, а тонку емаль та кольчуги продавали в Європу
14 вересня 2023 Північний апеляційний господарський суд підтвердив незаконність самочинного будівництва і зобов’язав знести споруду та привести земельну ділянку у попередній стан коштом особи, яка допустила правопорушення. Рішення суду набуло законної сили й перебувало на стадії примусового виконання з 2 жовтня 2023 року.