Нагадаємо, Георгій Ґонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області знайшли обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналісту. У 2009 році на Київщині знайшли рештки черепа нібито Ґонгадзе. Поховали Ґонгадзе 22 березня 2016 року в Києві.
Журналісти й правозахисники прийшли до Іллінського скверу, тримаючи в руках фотографії Гонгадзе.
Представниця сім’ї Гонгадзе, правозахисниця Валентина Теличенко нагадала, що у 2005 році було оприлюднено рішення Європейського суду з прав людини у справі Гонгадзе. Тоді суд вказав на необхідність цілої низки системних змін в Україні з метою зробити роботу журналістів більш безпечною.
За словами правозахисниці, на сьогодні, хоч і миннув 21 рік з дати загибелі, надзвичайно важливо знати доказово, хто був замовником вбивства журналіста Гонгадзе. Крім цього, робота українських журналістів продовжує бути небезпечною.
На акції також виступили колеги та друзі Георгія Гонгадзе. Вони озвучили звернення правозахисних та медійних організацій до української влади із закликом ефективно й прозоро розслідувати вбивство Гонгадзе та інших українських журналістів, виконати вимоги Комітету міністрів Ради Європи у справі вбивства журналіста.
15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними в убивстві Ґонгадзе трьох екс-працівників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України – Валерія Костенка, Миколу Протасова та Олександра Поповича. Вони отримали від 12 до 13 років ув’язнення. А 29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві Георгія Ґонгадзе. Цього року Верховний суд залишив у силі довічне ув’язнення Пукача за вбивство Ґонгадзе.
У вересні минулого року на столичному Хрещатику відкрили меморіальну дошку, присвячену засновнику “Української правди”, журналісту Георгію Гонгадзе (ФОТО).