У Києві створять 80 каменів спотикання до річниці трагедії Бабиного Яру

09:40 08.10.2020

Посольство Німеччини в Україні, Український центр вивчення історії Голокосту та Київрада запрошують київських вчителів та школярів, заклади неформальної освіти та громадські організації, що працюють з підлітками, взяти участь в проєкті до 80-ої річниці трагедії Бабиного Яру «Один камінь, одне життя – 80 каменів спотикання для Києва».

У Києві створять 80 каменів спотикання до річниці трагедії Бабиного Яру

Про це йдеться у відповідному листі посольства.

Камені спотикання – міжнародний, художній та комемораційний (вшанування пам’яті) проєкт, покликаний вшанувати тих, хто загинув від рук нацистів. Проєкт  розпочався зі встановлення перших каменів у берлінському районі Кройберг у 1996 році. З того моменту вже було відкрито більше 75 тисяч меморіальних каменів по всьому світу, включаючи й українські міста Рівне та Переяслав-Хмельницький.

Настав час долучитися і Києву, особливо враховуючи той факт, що Бабин Яр – місце скоєння одного з найбільш сумнозвісних злочинів нацистів, знаходиться у самому серці міста. 

​Учасники проєкту матимуть змогу вшанувати пам’ять однієї або кількох осіб, чия загибель або порятунок пов’язані з Бабиним Яром у Києві. У період з жовтня 2020 року до лютого 2021 року за освітньої та наукової підтримки організаторів можна буде дослідити життєпис особи або осіб, скласти детальну біографію та, врешті, вшанувати пам’ять, встановивши на їхню честь Камінь спотикання.

Деталі проекту тут. Зареєструватися у проекті можна до 1 листопада, заповнивши спеціальну форму. 6 листопада тим, хто зарєструвався будуть повідомленні деталі.

Перший етап проекту передбачає вшанування усього 80 осіб Каменями спотикання. Процес вшанування розпочнеться не раніше вересня 2021 року. Остаточне рішення щодо того, хто з запропонованих персоналій буде вшанований каменем, буде прийняте Фундацією Каменів Спотикання
(Stolpersteine Foundation) та Гюнтером Демніґом, автором ідеї проекту.

Після прийняття рішення щодо вшанування тих чи інших персоналій, учасників повідомлять про результати і вони зможуть почати підготовку до
церемонії відкриття каменів.

Нагадаємо, у 2020 році довкола Меморіального центру Голокосту «Бабин Яр» виникло одразу кілька скандалів.  

Зокерма, 300 українських євреїв вже підписалися проти російського проєкту Меморіалу в Бабиному Яру, підтриманого Зеленським.

Скандальному російському режисеру Іллі Хржановському, який створюватиме меморіал Бабин Яр, готували підозру у зв’язку з фактами катування немовлят, скоєних під час зйомок в Харкові фільму “Дау. Дегенерація”.

Днями, перед відкриттям аудіовізуальної інсталяції,  керівництво приватного проєкту «Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» назвало журналіста «BigKyiv» «пропагандистом» через незручні питання, адресовані художньому керівнику Меморіального Центру Голокосту «Бабин Яр», скандальному режисеру Іллі Хржановському.

Великий Київ у Google News

підписатися