У Кіностудії імені Олександра Довженка – новий гендиректор

Автор: Любава Лисичкіна
21:44 10.05

Новий керівник має багаторічний режисерський та продюсерський досвід у створенні  художніх, документальних фільмів, телевізійних програм.

У Кіностудії імені Олександра Довженка – новий гендиректор
Світлодіодне освітлення

Про призначення розповіли у Державному агентстві України з питань кіно.

Андрій Віталійович Дончик — український кіно- й телережисер, продюсер, заслужений діяч мистецтв України, володар призу кінокритиків Венеційського кінофестивалю, член Національної спілки кінематографістів, Голова Ради з державної підтримки кінематографії з 2019 по 2021 рік.

Як йдеться у повідомленні Держкіно, Дончик розпочав свою професійну діяльність асистентом режисера Київської кіностудії художніх фільмів імені  Олександра  Довженка.

Має багаторічний режисерський та продюсерський досвід у створенні  художніх, документальних фільмів, телевізійних програм,  був головним режисером телеканалу, а також є художнім керівником курсу, професором кафедри режисури кіно і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв.

Довідково:

Рішення про збудування в Києві кінофабрики було прийнято 12 лютого 1926 року на засіданні Президії київського окрвиконкому. 4 березня 1928 року на екрани вийшов перший фільм Київської кінофабрики режисера Акселя Лундіна «Ванька і месник», який ночами знімався в недобудованому павільйоні, бо вдень вирувало будівництво. У 1928 році було знято ще дві короткометражні художньо-документальні стрічки – «Ясла» Михайла Кауфмана та «Одинадцятий» Дзиги Ветрова.

Сьогодні Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка – сравжня перлина в центрі Києва. На 16 га території розташовані п’ять знімальних павільйонів.

Кіностудія має вітчизняну та зарубіжну знімальну техніку, велику колекцію ігрових костюмів, п’ять тонательє, унікальний піротехнічний цех, транспортний цех з сучасним та ретро-автопарком та багато інших.

Окрасою теріторії кіностудії є неперевершений довженківський сад, за яким дбали та дбають багато поколінь довженківців.

Серед здобутків кіностудії – нагороди 75 Міжнародних і 65 Всесоюзних кінофестивалів, 19 державних і 9 республіканських премій, нагороди республіканських, зональних і молодіжних кінофорумів. Є й найвища нагорода Американської кіноакадемії, яку отримав фільм «Райдуга» Марка Донського.

Фільм «Земля», Олександра Довженка на Всесвітній виставці у Брюсселі у 1958 році визнаний одним з 12 найкращих у світі фільмів.

Фільм Юрія Іллєнкa «Білий птах з чорною ознакою», завоював Золоту медаль на МКФ у Москві 1971 року, а пізніше –  премію «Срібні сирени» на МКФ у Сорренто (Італія). Його фільм «Лебедине озеро. Зона» отримав на Каннському МКФ найвищу нагороду кінопреси – премію ФІПРЕССІ.

До слова, у Мінкульті не проти створення заповідника в Китаївському городищі замість скандальної забудови

Великий Київ у Google News

підписатися