Трансплантація стає на поток. У столиці провели унікальну операцію з пересадки кісткового мозку

Автор: Галина Ворона
16:59 16.04

У столиці провели алогенну операцію з пересадки кісткового мозку дорослому пацієнту. До цієї події столичні медики готувались ще з минулого року: закуповували обладнання та витратні матеріали, готували відділення трансплантації.

Трансплантація стає на поток. У столиці провели унікальну операцію з пересадки кісткового мозку Фото: ілюстративне

Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За її словами, операцію провели 17 березня у Київському центрі трансплантації кісткового мозку у рамках пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів це – перша така трансплантація.

До цієї конкретної трансплантації медики готувалися з лютого. Саме тоді до Центру на консультацію потрапив 18-річний хлопець з діагнозом апластична анемія, дуже важка форма. Діагноз було встановлено в Івано-Франківський обласній лікарні в грудні 2020 року. Після проведення консультації було прийнято рішення про можливість проведення алогенної трансплантації кісткового мозку, а враховуючи важкий стан, пацієнт був госпіталізований”, – розповіла Валентина Гінзбург.

Донором для юнака став рідний брат. 

Наразі ми можемо говорити, що операція пройшла успішно. Післятрансплантаційний період проходить без важких ускладнень. Приживлення трансплантату було відзначене вже на 15 день. Сьогодні медики говорять про стан пацієнта як про цілком задовільний. Хлопець продовжує приймати імуносупресивну терапію та потрохи готується до виписки”, – зауважила чиновниця.

Вона додала, що для забезпечення можливості проведення трансплантації кісткового мозку медзаклад із 2020 року проводив підготовчу роботу, завдяки чому сьогодні є можливість виконувати операції третинного рівня на базі комунальної клініки.

Про це свідчить успіх трансплантації кісткового мозку, що була проведена 17 березня. Сподіваюся, вона надала шанс на життя молодому хлопцеві”, – підсумувала Валентина Гінзбург.

Читайте також: Київщина отримає сучасний центр трансплантації

Нагадаємо, минулого року у Києві вперше пересадили нирку дитині від померлого донора.

Великий Київ у Google News

підписатися