У Києві вперше пересадили нирку дитині від померлого донора (ФОТО)

16:08 11.12.2020

Помираючи, донор зберіг життя не тільки дівчинці, а й став рятівником ще чотирьох людей.

У Києві вперше пересадили нирку дитині від померлого донора (ФОТО)

Про це розповідає засновниця ГО “Всеукраїнська платформа донорства “iDonor” Ірина Заславець на своїй сторінці у Facebook.

Це трирічна дівчинка. Влітку у неї раптово розвинулася гостра ниркова недостатність. Перетоніальний діаліз був неефективним, показники були завищені в кілька разів. Час від часу маля змушені були підключати до гемодіалізу, але в такому віці це дуже і дуже погано”, – розповідає Ірина.

Вона зазначила, що шанси дитинки на нормальне життя з таким діагнозом були мізерними.

Однак, це вже у минулому, оскільки команда хірургів на чолі з Владиславом Закордонецем видалила вражені інфекцією нирочки, катетер і встановили дівчинці здорову нирку.

 За словами Ірини, донором став чоловік, який потрапив до лікарні із тяжкою травмою голови. Після марних спроб його врятувати, родина потерпілого погодилися, аби він посмертно став донором для 4 людей. 

“3-річна дівчинка і 50-річний житель Київської області отримали по нирочці, печінку пересадили 59-річному чоловікові… Що ж до серця – тут теж несподіванка. Від опівночі воно б’ється в грудях 34-річного чоловіка”, –  зазначила вона.

Таким чином, завдяки професійності наших хірургів та непростому рішенню родини загиблого, шанс на нове життя отримали чотири людини.

Нагадаємо, що українські лікарі провели унікальну операцію, під час якої видалили з грудної клітки пацієнтки пухлину вагою 4,5 кг. Це перша подібна операція в Україні.

Читайте також: “Позаду і 8 годинна операція, і дні болю”. Екс-генпрокурор Луценко захворів на рак

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...