За словами урядовця, приватній охороні колишнього орендаря не має місця на території Гостинного двору. Саме тому із сьогоднішнього дня охоронятимуть пам’ятку культури співробітники Державної служби охорони Нацполіції.
Ткаченко додав, що юридичні і бюрократичні формальності з передачею Гостинного двору в управління Міністерства культури та інформаційної політики на баланс заповідника Софія Київська вирішено.
За його словами, заведення державної охорони – перший крок для того, щоб розпочати в Гостиному дворі термінові протиаварійні роботи, допоки з урахуванням думки фахівців, суспільства не буде затверджено концепцію розвитку Гостинного двору та прораховано проєктно-кошторисну документацію.
“Справа по поверненню вкраденої в часи Януковича пам’ятки, при ігноруванні проблеми з боку КМДА, нарешті рушила. – написав Ткаченко. – А ФБ-дописувачам, що ігнорують візити на засідання РНБО, рекомендую займатися не самопіаром, а своїми прямими обов’язками. За стільки років місто не спромоглось змінити приватну охорону “завгоспу” Януковича. З таким відношенням до пам’яток культури на балансі КМДА скоро жодної не залишиться”.
Нагадаємо, у травні цього року Кабінет міністрів змінив категорію пам’яток “Комплекс споруд Контрактової площі” та “Гостиний двір” у місті Києві на категорію національного значення, а також надав їм охоронні номери.
Як відомо, у Зеленського вирішили, що Гостиний двір почекає і не виділили грошей. Згодом очільник Мінкульту заблокував передачу Гостинного двору киянам. В Департаменті культури КМДА таку пропозицію розкритикувати та попросили передати пам’ятку архітектури у власність міста.
У лютому мер Києва Віталій Кличко звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з тим, аби Уряд невідкладно ухвалив рішення про передачу Гостинного двору громаді столиці.