Тестування як в Словаччині і відновлення COVID-фонду. План Порошенка для порятунку країни

21:12 16.11.2020

П’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко представив план порятунку країни від кризи, спричиненої пандемією коронавірусу. Він вимагає негайно припинити розкрадання коронавірусного фонду і спрямувати всі кошти на забезпечення медзакладів, страхування медиків, масове безкоштовне тестування громадян, підтримку підприємців.

Тестування як в Словаччині і відновлення COVID-фонду. План Порошенка для порятунку країни

Про це він розповів у відеозверненні, яке розмістив у соцмережі.

За його словами, непрофесійність, дилетантизм, повна неспроможність зеленої влади поставили країну та людей на межу національної катастрофи.

Багатьох жертв можна було би уникнути, чимало життів – врятувати. Якби влада з відповідальністю і фахово поставилася до захисту від пандемії, а не закатувала ковідні гроші в асфальт за ціною, неначе коштовні метали”, – наголошує Порошенко.  

Читайте також: Вони говорять про локдаун і забувають казати про гроші, – Порошенко про нові обмеження

Антиковідний план “Європейської солідарності” передбачає такі вимоги:

 • Негайно припинити витрачання коштів Фонду боротьби з COVID-19 на цілі, не пов’язані із медичними. “ЄС” подала законопроект, який зобов’язує відновити фонд і залишок у 27 мільярдів гривень спрямувати винятково на боротьбу з ковідом.
 • Покарати винних у розкраданні коштів антикоронавірусного фонду.
 • «Двадцятка» мільярдів, що вже витрачена не за призначенням, має бути повернута місцевому самоврядуванню.
 • Застрахувати всіх медиків від COVID-19 та виплатити компенсації сім‘ям усіх померлих медиків.
 • Виплатити обіцяні 300% доплати медикам.
 • Забезпечити перепідготовку лікарів для недопущення критичної нестачі медичних кадрів.
 • Відкрити для загального доступу усі відомчі лікарні, зокрема МВС, СБУ, “Укрзалізниці”, Держуправління справами — знамениту “Феофанію” та інші.
 • Забезпечити доступ кожного ліжка до кисню.

Мій Фонд вже уклав угоду на поставку першої партії кисневих концентраторів і кисневих станцій. Купили все, що знайшли і що можуть поставити до кінця року. Але благодійники не можуть підмінити собою державу”, – зауважив Порошенко.

 • Забезпечення хворих безкоштовними ліками.
 • Протягом кількох тижнів — забезпечити безкоштовне тотальне тестування за прикладом Словаччини і Австрії.
 • Забезпечити безкоштовними масками і засобами дезінфекції заклади охорони здоров’я та освіти, пенсіонерів і багатодітні родини.
 • Продовжити на 2021 рік застосування податкової знижки для фізичних осіб та особливостей оподаткування юридичних осіб, які надають благодійну допомогу закладам охорони здоров’я на боротьбу з ковідом.
 • Видатки родин на тести та лікування ковіду вирахувати з бази оподаткування фізичних осіб.

За словами Петра Порошенка, найближчими днями “Європейська Солідарність” оприлюднить окремий план підтримки фізичних осіб-підприємців, малого та середнього бізнесу, які найбільшою мірою потерпають від різних карантинних обмежень.

Він закликав Раду прийняти негайно всі запропоновані рішення.

Влада не просто розтринькала кошти, які парламент виділив на боротьбу з ковідом, вона згаяла час, який вже не повернути ні за які гроші і людей з того світу вже теж не повернути”, – додав він.

П’ятий президент звернувся до Володимира Зеленського: “Ось вам готовий план. Не придумали свого – беріть та робіть чуже. Ви взяли на себе відповідальність за країну. І поки з вас її ніхто ще не зняв, якось несіть цю непосильну для вас ношу. Зійдіть з екранів і моніторів на грішну землю і рятуйте людей. Нам усім треба протриматися до вакцини, щодо випробувань якої є оптимістичні новини”.

Читайте також: “Закатав в асфальт”. Ексрадник Єрмака розкрив корупційну схему Укравтодору

Нагадаємо, фахівці підрахували, що зменшення “корупційної ренти” на “Великому будівництві” Зеленського на 10%, дозволило б виплатити українському ресторанному бізнесу компенсацію за місячний локдаун у розмірі 75% обороту. Це сума в розмірі 1,9 млрд грн на місяць.

Великий Київ у Google News

підписатися