Компенсувати карантинні збитки рестораторам можуть 10% відкатів з «Великого будівництва»

15:08 15.11.2020

Зменшення «корупційної ренти» на «Великому будівництві» Зеленського на 10%, дозволило б виплатити українському ресторанному бізнесу компенсацію за місячний локдаун у розмірі 75% обороту. Це сума в розмірі 1,9 млрд грн. на місяць.

Компенсувати карантинні збитки рестораторам можуть 10% відкатів з «Великого будівництва»

Про це заявила у Facebook засновниця «Ліги антитрасту» Агія Загребельська.

З 14 листопада в Україні почав діяти «карантин вихідного дня», під час якого заборонили роботу ресторанів. Уряд Німеччини також посилив карантинні заходи і пообіцяв компенсувати бізнесу до 75% доходу через нові обмеження.

“Не знайшла точних даних щодо грошового обсягу українського ресторанного ринку в 2020. Але в 2017 це було 30 млрд.грн. Якщо взяти цю цифру, поділити на 12 місяців та вирахувати 75% – виходить 1,9 млрд.грн. компенсації за місяць локдауну всім рестораторам”, – йдеться у повідомленні

За підрахунками Загребельської, нині на «Великому будівництві» президента Володимира Зеленського «корупційна рента» складає від 10% до 40%. А всього мають освоїти за 2020 рік близько 100 млрд грн.

Тобто, з урахуванням розміру «корупційної ренти», на цьому проекті за рік буде привласнено від 20 млрд грн.  Таким чином, зменшення на 10% суми привласнених коштів  дозволило б виплатити українському ресторанному бізнесу компенсацію за місячний локдаун у розмірі 75% обороту.

Нагадаємо, на столичному Печерську поліцейські зачинили ресторан «Гавана» за порушення карантинних обмежень. Тут розгорнули цілу спецоперацію з кількома нарядами поліції та спецпризначенцями.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин