Краєзнавець занепокоєний можливою забудовою території старовинної броварні на Подолі, забудовник розповідає про плюси проекту

Автор: Анна Ткаченко
14:09 26.11.2023

Найстарішу збережену броварню Києва — пивзавод родини Псьол 1860-х років — можуть зруйнувати, каже краєзнавець Антон Короб. Представник забудовника запевняє – в будівлі буде Сільпо та фітнес-зал.

Краєзнавець занепокоєний можливою забудовою території старовинної броварні на Подолі, забудовник розповідає про плюси проекту
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє краєзнавець Антон Короб.

Руйнування передбачено новим проєктом забудови з реновацією частини пивзаводу на Подолі, каже Короб. Проєкт був презентований забудовником A Development та розробником Влодком Зотовим у приміщенні Печерської РДА цього тижня.

«Дійсно, найбільш показний та привабливий візуально корпус, що включає об’єм солодовні та сушильну вежу, побудований 1908-1909 року, зберігається та ремонтується. Однак, на опублікованих візуалізаціях не видно, щоб відтворювалися втрачені вінцеві елементи та димар пивзаводу», — інформує Антон Короб.

Від заводу Псьол лишилися виробничі споруди, які є типологічно унікальними — найстаріша споруда, де виробляли пиво у Києві — броварня 1860-62 років та зведений одночасно з ним двоповерховий будинок для працівників. Ці споруди, а також інші старовинні — головний корпус, та прибудови на нього, що утворили єдиний конгломерат виробничих приміщень зберігати не збираються.

У 1850 році виходець з Ліфляндії Олександр Генніґ заснував тут першу броварню, яку 1858 року продав штаб-капітану Степану Івановичу Псьолу.

1887 року купує її Ф. Трепов, але вже 1889 року продає купцю Михайлу Вільгельмовичу Ріхерту, який значно модернізуває виробництво та розбудовує комплекс споруд заводу.

У компанії A Development, яка запроектувала “Ріхерт & Парк”,  повідомляють, що будівлю реконструюють, а всередині зроблять супермаркет та фітнес-зал:

“Адміністративна будівля заводу Ріхерта є памʼяткою, якою опікується девелопер відповідно до охоронного договору. Відповідно до концепції проєкту Ріхерт&Парк, ця будівля буде реконструйована. У ній розміщуватимуться коворкінг, Сільпо, фітнес-клуб, ресторани та фудкор”, – сказали у компанії. 

Там також повідомили, що окрім будівлі заводу, історичними памʼятками є труба, яка також буде реконструйована, та будівля, що дотична до адмінкорпусу, і вона також буде реконструйована.

“Інших памʼяток Департамент культурної спадщини на ділянці не виявив”, – відзначили у компанії A Development.

Нагадаємо, в Ірпені з’явилась мінікопія португальского маяка на згадку про місто-побратима, який допоміг відбудувати садочок.

Великий Київ у Google News

підписатися