Темпами МОЗ, Україна вакцинуватиметься 200 років – Гончаренко

Автор: Тетяна Сененко
15:01 02.03

Якщо вакцинація українців буде тривати такими ж темпами, як зараз, то владі знадобиться 200 років, щоб щепити всіх. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко

Про це політик сказав у прямому ефірі  програми «Свобода слова» на ICTV.

«Я відкрив сайт міністерства охорони здоров’я? і тут цифра 3 тис. 141 людина отримали першу дозу на 28 лютого, це виходить десь по 600 людей на добу. Такими темпами на вакцинацію українців знадобиться 200 років. Ми будемо чекати 200 років? Тобто після того, як ми вакцинацію почали останніми в Європі, коли вже Зімбабве почало вакцинуватися, тільки тоді до нас доїхала ця історія. А тепер такі темпи, які дають двісті років», – сказав Гончаренко.

Він також піддав критиці ситуацію з проведенням тестування населення.

«Друге питання – тести. Ви нам багато розповідали у Верховній Раді, що будемо робити 70 тисяч тестів на добу. Я відкрив цифру за 28 лютого – 23 тисячі тестів. Для порівняння, в Італії робиться в середньому 250 тисяч тестів на добу. Тому ми продовжуємо не робити тести, не робити вакцини і робити вигляд, що ми поборемо ковід? Ми тільки що почули, що у нас була швидкість 500 вакцин, зараз кажуть 1 тисячу 700. Міністр каже 10 тисяч на день. Значить рахуємо, 40 млн українців, треба 80%, значить 32 млн, щоб провакцинувалися, якщо буде у них таке бажання. 32 млн ділимо на 10 тисяч, виходить 3 тисячі 200, а нам ще треба помножити на два, бо вакцину треба ввести два рази – 6 тисяч 400 днів. Поділити цю цифру на 365, це 18 років. Тобто за темпами, на які, можливо, наш МОЗ вийде, бо поки вони в десять разів менше. Навіть якщо їм повірити, це займе 18 років», – зауважив Гончаренко.

Нагадаємо, глава держави Володимир Зеленський зробив щеплення під час робочої поїздки до Луганської області на території військового мобільного госпіталю № 59 разом з військовими лікарями та захисниками, які виконують бойові завдання на передовій і вже проходять планову вакцинацію.

Військовослужбовці, з якими вакцинувався президент, розповіли, що перед процедурою всім провели огляд – поміряли температуру, тиск та сатурацію. Після щеплення всі почувалися добре.

Щеплення від коронавірусу також вже зробив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

Вакцинальна кампанія в Україні розпочалася 24 лютого. На першому етапі вакцинуються медики та бійці ЗСУ у зоні ООС. Раніше МОЗ запустив портал з питань щодо вакцинації COVID-19. Як записатись на вакцинацію – дивіться відео-інструкцію.

25 лютого у столиці стартувала вакцинація від коронавірусу. Всього Київ отримав 42,6 тисячі доз вакцини проти COVID-19.

Великий Київ у Google News

підписатися