У Києві розпочалась вакцинація від COVID-19 – вже є перші щеплені

Автор: Галина Ворона
11:42 25.02

У Києві розпочалася вакцинація проти COVID-19 вакциною Oxford/AstraZeneca (Covishield), яку надало Міністерство охорони здоров’я. Перше щеплення отримав завідувач відділення реанімації та інтенсивної терапії для інфекційних хворих Олександрівської клінічної лікарні Олексій Куценко.

У Києві розпочалась вакцинація від COVID-19 – вже є перші щеплені

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Отримавши щеплення, медик розповів, що працює з хворими майже рік взагалі не сумнівався, вакцинуватися чи ні. 

Всіх хвилює питання про необхідність вакцинації в Україні. Хочу сказати, що перші в країні пацієнти хворі на COVID-19 були у нас у лікарні. Перший пацієнт – 20 березня минулого року. Перший летальний випадок – вже у квітні 2020 року. Практично рік ми займаємося лікуванням ковідних хворих і бачимо, до яких наслідків може привести хвороба. Особисто переді мною не стояло питання: вакцинуватися чи ні. Я вирішив самостійно, що вакцинація необхідна. Необхідна масова вакцинація населення України для того, щоб збити шквал ковідної інфекції. На жаль, люди упереджено ставляться до вакцинації. Сподіваюся, наш приклад стане позитивним і буде аргументом для тих, хто сумнівається», – зазначив Олексій Куценко.

Другою щеплення отримала лікарка-інфекціоністка другого інфекційного відділення Олександрівської лікарні Марта Добрянська. Вона також буде серед лікарів однієї з 15 мобільних бригад, яка буде виїздити для вакцинації населення.

Я не вагалась. Завжди вакцинуюся всіма доступними вакцинами, і дітей вакциную“, – каже вона.

За її словами, відчуття після уколу нічим не відрізняються від щорічної вакцинації проти грипу.

За даними КМДА, станом на 11:30 провакциновано 30 медиків мобільних бригад та Олександрівської лікарні, усі почуваються добре.

Крім співробітників лікарень, де лікують “коронавірусних” хворих, щеплення в першій хвилі отримають також співробітники лабораторій, де проводяться тестування на виявлення COVID-19, та члени мобільних бригад.

На сьогодні в столиці сформовано 15 мобільних бригад з імунізації та підготовлено 120 тимчасових пунктів вакцинації.  Всього Київ отримав 42,6 тисячі доз вакцини проти COVID-19. 

Нагадаємо, 23 лютого  до України  прибула перша партія з 500 тисяч вакцин проти COVID-19, а 24 лютого стартувала вакцинація – першим індійською вакциною прищепився медик із Черкас. Київщина отримала 16 600 COVID-вакцин Oxford/AstraZeneca. Першою  щеплення проти коронавірусу отримала лікарка Тетяна Шульженко, яка працює завідувачкою дорослого інфекційного відділення у Броварській багатопрофільній клінічній лікарні. Всього за день у столичному регіоні щепили 23 медиків. Загалом у перший день кампанії вакциновано 160 людей.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...