Цифра дня. Скільки доз COVID-вакцини отримав Київ від МОЗу

Автор: Галина Ворона
13:54 24.02

Київ провів серйозну системну роботу і готовий до старту вакцинації. Сьогодні столиця отримала від Міністерства охорони здоров’я перші 42 600 доз вакцин виробництва Oxford/AstraZeneca (Covishield). Першими щеплення отримають медичні працівники, списки яких вже верифіковано.

Цифра дня. Скільки доз COVID-вакцини отримав Київ від МОЗу

Про це на брифінгу розповіла директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

За її словами, на сьогодні в столиці сформовано 15 мобільних бригад з імунізації.

Медики мобільних бригад пройшли та продовжуватимуть проходити відповідне навчання на національному рівні з імунізації від COVID-19 вакцинами від Pfizer/BioNTech та AstraZeneca.Враховуючи, що ці вакцини вимагають різних умов зберігання та логістики, одна частина мобільних бригад вивчила спосіб використання, введення й особливості роботи з вакциною Pfizer/BioNTech, інша – з AstraZeneca”, – уточнила Валентина Гінзбург.

Вона зазначила, що для введення вакцини підготовлено 120 тимчасових пунктів вакцинації в закладах охорони здоров’я та інтернатах.

Крім того, щоб не заважати процесу планової обов’язкової вакцинації за календарем у наявних 138 кабінетах щеплень, підготовлено 120 додаткових стаціонарних пунктів вакцинації від COVID-19 на базі ЦПМСД міста.

В першу чергу щеплення отримають медпрацівники – відповідні списки вже верифіковані.

Це члени мобільних бригад, медики, які працюють у лікарнях із хворими на COVID-19, співробітники лабораторій, де проводиться аналіз на виявлення вірусу (8 лабораторій у комунальних медзакладах та Центральна лабораторія МОЗ України), працівники екстреної медичної допомоги, включно з водіями, та медики інших закладів охорони здоров’я”, – підкреслила Валентина Гінзбург.

Вона додала, що вже почалась активна підготовка до вакцинації літніх людей (85+). Лікарі співпрацюють зі своїми пацієнтами цих вікових груп та складають списки охочих щепитися.

Валентина Гінзбург наголосила, що вакцинація є добровільною та безоплатною.

 

 Читайте також: Як і де записатися на вакцинацію від коронавірусу: деталі

Нагадаємо, в Україні сьогодні, 24 лютого, стартувала вакцинація від коронавірусу – хто прищепився першим.

До слова, Київрада також виділила 140 млн грн на вакцини від ковіду – вистачить на мільйон доз.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...