Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка планував взяти участь у міжнародних змаганнях разом з виставами «Кар’єра Артуро Уї» та «Калігула».
У Мінкульті додають, що спочатку організатори Олімпіади висловили свою солідарність з Україною та запевнили, що вона буде продовжена конкретними діями – тобто, недопущенням росіян. Однак згодом стало відомо, що до програми включили вистави «REX» у постановці художнього керівника Александрінського театру Валерія Фокіна (Санкт-Петербург). А також в рамках програми Олімпіади відбувся показ його кінофільму «Петрополіс» з Антоном Шагіним у головній ролі – російським актором, який активно підтримує війну проти України.
“Наш театр щиро прагнув доєднатися до великої світової театральної події та провів велику роботу з підготовки показу українських вистав у Будапешті, але ми не можемо погодитися з сумнівним «сусідством» у програмі Театральної Олімпіади», — йдеться на офіційній сторінці Театру Франка.
Заявку до участі в програмі Олімпіади Театр Франка подав у січні 2023 року. Тоді ж надіслав листа організаторам про свою позицію щодо участі у спільних змаганнях з командою з РФ,
“Театр Франка розуміє важливість презентації української культури за кордоном та постійно працює над розвитком міжнародної співпраці з колегами з усього світу. Водночас ми дотримуємося непохитної позиції щодо неможливості участі у міжнародних заходах, на які запрошуються представники країни-терориста та особи, які виправдовують агресію Росії. Наш театр іще раз повідомив про нашу непохитну позицію й наголосив, що заклики до пошуку «діалогу без політики» та відновленню «зруйнованих мостів» з російськими митцями є абсолютно неприйнятним”, – зазначили в в Театрі Франка.
Нагадаємо, “ВК” розповідав, що влітку 2022 року Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка у Києві прибрав, а потім повернув у свій репертуар одну з найуспішніших постановок — “Тев’є Тевель”. Автором оригінальної п’єси є російський драматург Григорій Горін (в рф — “Поминальная молитва”), хоча написано її за повістю єврейського письменника Шолом-Алейхема “Тев’є-молочник”.