У театрі Франка тимчасово прибирали культову виставу “Тев’є Тевель”

Автор: Марина Максенко
18:10 24.06

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка у Києві прибрав, а потім повернув у свій репертуар одну з найуспішніших постановок — “Тев’є Тевель”. Не виключено, що виставу прибирали у рамках “дерусифікації”.

Про це йшлося в сюжеті “Сніданку з 1+1”.

Автором оригінальної п’єси є російський драматург Григорій Горін (в рф — “Поминальная молитва”), хоча написано її за повістю єврейського письменника Шолом-Алейхема “Тев’є-молочник”.

Чи справді це стало причиною скасування вистави, достеменно невідомо, але журналісти посилаються на повідомлення глядачів у соцмережах.

Деякі глядачі пишуть, що про відсутність такої вистави не жалкували б — мовляв, у ній є “совкові моменти”. Інші ж навпаки, нарікають, що в наш час вона була б особливо актуальною, адже багатьом українцям доводиться покидати свої домівки (тема перегукується з сюжетом).

Офіційного пояснення ситуації не було ні від театру Франка, ні від Мінкульту.

Однак за декілька днів вистава повернулася в репертуар і побачити її можна буде вже 24 червня.

В театрі Франка журналістам дали наступний коментар на інформаційний запит щодо зникнення і повернення вистави:

“Перенесення було через технічні накладки, які вдалося подолати, тому і повернули показ цієї вистави”.

Дія п’єси “Тев’є Тевель” розгортається у дореволюційній Росії, в селі Анатівка, де з давніх пір жили разом росіяни, українці і євреї. Молочник Тев’є, якого українці нарекли Тевелем, – батько чотирьох дочок, і головне для нього – це щоб кожна вдало вийшла заміж. Але дочки щастя розуміють по-своєму: старша виходить заміж за бідного, середня їде зі своїм обранцем-революціонером в Сибір, а молодша залишає родину і змінює віросповідання через кохання до православного.

Великий Київ у Google News

підписатися