Тарифи на паркування підвищать – хочуть вивільнити центр міста

Автор: Марія Супрун
11:43 15.06

Київ ініціює обговорення тарифів на паркування в центрі міста. 

Тарифи на паркування підвищать – хочуть вивільнити центр міста

Відповідний проєкт розпорядження опубліковано на сайті КМДА. За словами заступника голови КМДА Костянтина Усова, чинні тарифи переглядаються вперше за 12 років.

Усов додав, що встановлення тарифу в першу чергу покликане розвантажити центральну частину Києва і зробити її зручною для усіх учасників дорожнього руху.

“Вони не змінювалися з 2009 року, хоча з того часу ціни змінились на все, включно з обладнанням, енергоносіями та оплатою праці. Принциповим є рішення забезпечити киянам безкоштовне паркування вночі, у вихідні та святкові дні. Врегулювавши попит і пропозицію, ми отримаємо більше вільних місць, зменшимо затори, а також шкідливі викиди від автомобілів і зробимо центр міста чистим, гарним і комфортним”, – зазначив Усов.

Зокрема, проєктом розпорядження пропонується встановити тариф на паркування в центральній частині міста не більше ніж 35 грн/год, на прилеглих до центру територіях – не більше ніж 25 грн/год, а в спальних районах залишити вартість паркування без змін – у розмірі 5 грн/год.

Разом із цим пропонується змінити вартість одноденного та місячного абонементів на паркування. Згідно з проєктом розпорядження, їхня вартість визначатиметься залежно від тарифу у конкретній частині міста та проміжку часу, на який надається послуга, при цьому діятимуть значні знижки: на денний абонемент – 28% від повної вартості; на місячний абонемент у центрі – 50%. У прилеглих до центру територіях та спальних районах знижки на місячні абонементи становитимуть 60% та 40% відповідно.

Усов також зазначив, що місто розробило систему електронних сервісів сплати за паркування, що дасть змогу очистити вулиці Києва від нелегальних паркувальників.

Як повідомлялося, двір Київради відкрили для загального паркування.

Нагадаємо, у Києві перевірять законність парковок уздовж магістралей.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...