Синоптики розповіли, чи слід чекати нову порцію африканського пилу в Україні найближчим часом

Автор: Галина Ворона
22:33 06.04

Синоптики не очікують повторного надходження африканського пилу в Україну ближчим часом.

Синоптики розповіли, чи слід чекати нову порцію африканського пилу в Україні найближчим часом
Світлодіодне освітлення

Як розповіла речниця Українського гідрометеорологічного центру Наталія Птуха на брифінгу, чергове надходження пилу з пустелі Сахари на територію України не передбачається щонайменше до 10 квітня.

Зараз в Інтернеті уже багато пишуть, що може знову бути надходження пилу з Сахари. Дійсно, на територію Франції чергова порція пилу надійшла, але зараз на території України інші повітряні потоки й принаймні до 10 квітня жодного надходження пилу ми не очікуємо“, – зазначила вона.

За словами Наталії Птухи переміщення до України африканського пилу кілька днів тому було зумовлене тим, що 25 березня в Сахарі була піщана буря, відповідно у повітря піднялася достатня кількість пилу та піску й склалися такі повітряні потоки, що пил та пісок почав переміщуватися до території Європи.

Вона зазначила, що крупнодисперсні часточки осіли над Середземним морем і до нашої країни дійшли вже дрібнодисперсні часточки, тобто пил, який переважно знаходився у верхніх шарах атмосфери й викликав деяке затуманення неба.

Безпосередньо якогось шкідливого впливу саме пил для людини не несе. Може спостерігатися дискомфорт для людей, які схильні до захворювань дихальних шляхів, до респіраторних захворювань”, – додала речниця Укргідрометцентру.

Дивіться також: Автівки у Києві вкрилися піском з Сахари. Цей пісок прилипає до звичайного магніту – відео

Нагадаємо, у перших днях квітня в Україну прийшло дуже тепле повітря африканського походження, разом з цим теплом переноситься і пил. Через цей пил у Києві значно погіршилася якість повітря, було важко дихати.

Пилова буря прийшла до України з Європи: пил з африканської пустелі забарвив небо в помаранчевий відтінок над частинами Франції, Швейцарії та південної Німеччини. Загалом, за підрахунками фахівців, піщаний пил із Сахари має 180 тисяч тонн дрібних частинок.

Великий Київ у Google News

підписатися