Світла зима: що допоможе прожити з електрикою та в теплі

Автор: Оксана Тупальська
14:24 11.08.2023

Міський голова Віталій Кличко розповів про активну підготовку до зими та запевнив, що в столиці розглядають різні сценарії: відключення через нестачу в мережі, аварійні відключення та можливі нові російські атаки. Коротко про те, що роблять, аби запобігти перебоїв постачання та ризиків блекаутів у жовтні-березні.

Світла зима: що допоможе прожити з електрикою та в теплі
Світлодіодне освітлення

Як уже навчив досвід попередньої зими, періодичне відключення світла ще не є блекаутом. Бо після кількох годин відсутності електрики, світло вмикають знову, і в мешканців міста є можливість підзарядити гаджети та виконати життєво-необхідну роботу. Блекаут – це зникнення світла на кілька діб, що практично паралізує життя міста. Останнього минулоріч, на щастя, вдалося уникнути.  

Закономити та запастися потужностями не вийде

Київщина та Київ зокрема у переліку регіонів із групи ризику залишитися взимку без достатньої кількості світла. Бо постачання з країн ЄС, як це є в кількох областях на Західній Україні, в центр країни не забезпечити. Також регіон не належить до тих, де є мінімальне споживання. Хоча є гідро- та тепло- електростанції, що дозволяють додатково забезпечити світлом окрім постачання з атомних електростанцій країни.

Киянам радять передбачити прилади автономного живлення

«Ми розуміємо що зараз протиповітряна оборона стала потужнішою. Наші захисники збивають майже все, що летить від ворога в бік столиці. Втім, ми повинні бути готовими до різних ситуацій. Місто виділило кошти на підготовку до зими. Комунальники посилено працювали і працюють», – сказав мер Києва..

Мер додав, що столиця готова до опалювального сезону десь на 80% – не уточнюючи, йдеться про централізоване теплопостачання чи про обігрів квартир електрикою.

Однак закликав містян вже влітку запастися автономними джерелами живлення, застосовуючи досвід минулої зими.

З квітня припинили роботу Пункти незламності, проте тимчасово. Восени, за потреби, вони знову запрацюють. Як розповідав секретар Київради та заступник голови КМДА Володимир Бондаренко, на це вже виділили із бюджету столиці 400 млн грн. До вересня мають визначити, скільки саме таких пунктів буде у столиці. Ймовірно, більше ніж торік. В минулому році в Києві діяли близько 1 тисячі пунктів обігріву – вони готові поновити роботу. 

Допомогти системі в період ремонтів

До зими понад 60% інфраструктури вже підготовлено. Комунальники виконали 70% гідравлічних випробувань на теплових мережах. Енергетики проводять аварійно-відновлювальні та ремонтні роботи на київських ТЕЦ, розповів начальник Київської міської військової адміністрації Сергій Попко.

Допомогу у вигляді енергетичного обладнання, трубопроводів тепломереж та генераторів місту надали USAID, а генератори для артезіанських свердловин забезпечили UNICEF. Колосальну допомогу Київ продовжує отримувати від міст-побратимів – Праги, Парижа, Мюнхена, Риги, Будапешта, Барселони, Гамбурга, Оденсе та Тампере.

В літній період відбуваються планові ремонти та відновлення пошкоджених росіянами станцій мережі «Укренерго». Відтак, уже тепер просять користуватися електрикою заощадливо:

– охолоджувати приміщення кондиціонером не нижче 23˚С;
– вимкнути потужні електроприлади або користуватися ними по черзі;
– переносити по можливості користування електроприладами на ранкові або нічні години доби;
– вимикати світло, коли виходите з приміщення.

Нагадаємо, минулої осені та зими внаслідок 15 масованих ракетних атак з боку Росії у столиці було пошкоджено близько 63% енергетичних потужностей.

Великий Київ у Google News

підписатися