Студенти університетів отримають більше гуртожитків готельного типу

Автор: Марія Супрун
14:20 27.08

Кабінет Міністрів схвалив концепцію державної цільової соціальної програми відновлення та розбудови мережі гуртожитків для проживання здобувачів освіти закладів вищої освіти на 2022-2026 роки.

Студенти університетів отримають більше гуртожитків готельного типу

Про це повідомив, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

«Студенти під час навчання в університетах мають проживати в якісних та доступних гуртожитках. Нашим спільним завданням є покращення умов їх проживання, навчання та відпочинку, забезпечення доступності гуртожитків для осіб з особливими освітніми потребами», – зазначив Шкарлет.

Програма буде спрямована на розв’язання проблем з покращення умов проживання здобувачів освіти в гуртожитках закладів вищої освіти. Йдеться про такі заходи:

  • відновлення й розширення мережі гуртожитків, що передбачає ремонт і реконструкцію старих гуртожитків, будівництво нових гуртожитків (за потреби), добудову недобудованих гуртожитків;
  • створення безпечних умов проживання та забезпечення доступності гуртожитків, що передбачає проведення ремонту систем електро-, тепло-, водопостачання, водовідведення та каналізації, модернізацію або встановлення систем протипожежного захисту, забезпечення гуртожитків засобами безперешкодного доступу до об’єктів, створення умов доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
  • створення комфортабельних умов проживання шляхом оснащення гуртожитків додатковими зручностями (спортивними залами, пральними кімнатами, приміщеннями для самостійної роботи, залами для тренінгової та групової роботи, обладнаними сучасними меблями, з доступом до інтернету);
  • збільшення кількості гуртожитків готельного типу та підвищеної комфортабельності;
  • впровадження енергозбережувальних технологій, встановлення лічильників на електроенергію в житлових кімнатах.

Загалом програма спрямована на задоволення потреби в кількості гуртожитків та місць у них для здобувачів освіти закладів вищої освіти, поступове покращення умов проживання, навчання й відпочинку здобувачів освіти, а також забезпечення доступності будівель, приміщень та прилеглої території гуртожитків для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Зазначимо, що у Києві є понад 30 вищих навчальних закладів – від класичних вузів до консерваторій. То ж і гуртожитків тут немало.

Нагадаємо, у НАУ відхрестилися від моторошних фото гуртожитку, назвавши це “інформаційною атакою”.

Великий Київ у Google News

підписатися