Столиця та вся Україна мають знати, що відбувається з Костелом Св. Миколая – Прокопів

Автор: Марія Супрун
14:32 12.10

У ніч з 3 на 4 вересня горів Костел Святого Миколая у Києві. Унікальний неоготичний храм, побудований видатним архітектором Городецьким. Вся країна з жахом читала, дивилася та слухала прикрі новини про пожежу. Від усіх цих подій минуло більше місяця, а там досі нічого не відбувається.

Столиця та вся Україна мають знати, що відбувається з Костелом Св. Миколая – Прокопів

Дотепер не озвучені чіткі плани та терміни відновлення Костелу, повідомляє депутат Київради від “Європейської солідарності”, профільний заступник міського голови Володимир Прокопів.

Я публічно закликав Міністерство культури залучити представників КМДА та Київради до робочої групи з питань громадського контролю за ходом відновлювальних робіт у Костелі. Та, на жаль, центральний орган влади наче язика проковтнув“, – зазначив Прокопів.

За його словами, столиця та вся Україна мають знати, що відбувається з Костелом.

Процес відновлення цієї історичної споруди повинен бути максимально прозорим. Ми не маємо права допустити, щоб Костел Святого Миколая було знищено безвідповідальними чиновниками та бюрократією!“, – підкреслив депутат.

Читайте також: Знайти і покарати винних, якщо було місце підпалу – Прокопів про пожежу в костелі

Нагадаємо, 3 вересня 2021 року в Києві загорівся Костел святого Миколая (ВІДЕО). Загоряння сталось між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі. Рятувальники пожежу  загасили, але виявилося, що пошкоджено орган (ФОТО, ВІДЕО).  

Депутат Ємець обурений тим, що міністр культури взяв під контроль пожежу у Костьолі, хоча будівля повністю на балансі мінкульту.

У соцмережах кияни пишуть власні думки щодо події – “просто біль”, “уроди”, “не мали коштів і клепки утримувати” та звинувачують в пожежі Мінкультури.

Побачити, як виглядає Костел Святого Миколая після пожежі, можна тут.

Великий Київ у Google News

підписатися