Як повідомили у Київському національному університеты імені Тараса Шевченка, згідно з результатами рейтингу станом на 24 квітня 2024 року найвищий індекс Гірша серед українських ЗВО має Київський національний університет імені Тараса Шевченка з показником 129 (минулоріч 117).
Отже, за рік КНУ продемонстрував зростання індексу Гірша на 12 показників. За кількістю публікацій Університет має наразі показник 26233, за кількістю цитувань – 207173. Це свідчить про зростаючий вплив його наукових досліджень на світовій арені.
Порівняно з 2023 роком у нинішній трійці переможців не відбулося змін. Друге місце в рейтингу знову посів Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна з індексом Гірша 89 (минулоріч 85), на третьому місці повторно – Львівський національний університет імені Івана Франка з індексом Гірша 78 (минулоріч 74).
До першої десятки ЗВО України з найвищим індексом Гірша серед столичних вузів увійшов Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (детально ознайомитися з результатами рейтингу можна за посиланням: https://osvita.ua/vnz/rating/92023/)
Нині база даних Scopus індексує понад 25 тисяч періодичних і неперіодичних наукових видань з технічних, медичних і гуманітарних наук. У рейтинг включено лише ті заклади вищої освіти, що мають у Scopus окремі Affiliation ID в офіційному переліку та відповідають на пошуковий запит «Ukraine» у полі пошуку «Affilation Search». У список не включено заклади, що мають значення індекса Гірша менше ніж 1.
Довідково:
Scopus – бібліографічна і реферативна база даних, а також інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Розробником і власником Scopus є видавнича корпорація Elsevier. Дані Scopus, окрім іншого, використовуюють для складання деяких рейтингів провідних університетів світу, наприклад Times Higher Education або QS World University Rankings.