Як розповів начальник Солом’янського управління поліції Ігор Леус, спільники розміщували фейкові історії у Facebook про те, що необхідно рятувати життя дітям, які отримали тяжкі опіки, а також розміщували фото бійців. Світлини воїнів вони знаходили у різних новинах про війну та відкривали терміновий збір на лікування поранених воїнів.
За словами Леуса, користувачі соцмережі перераховували на банківські рахунки шахраїв від 300 до 2000 гривень. Так аферисти назбирали майже 700 тисяч гривень. Отримані гроші вони витрачали в магазинах і відпочинок у ресторанах.
Як з’ясували поліцейські, більшість використаної інформації про дітей та їх хвороби відповідали дійсності: шахраї моніторили соцмережі та підшукували публікації, де батьки просять допомоги для лікування своїх дітей. Потім вони дублювали інформацію на свою сторінку і для перерахунку грошей надавали власні банківські реквізити.
Двом шахраям повідомили про підозру за ч. 3 ст. 190 Кримінального кодексу — шахрайство, вчинене в умовах воєнного стану. Аферистам загрожує до п’яти років тюрми.
Водночас Київська міська прокуратура звертається до громадян, які перераховували гроші за реквізитами банківської картки, зазначеної під публікаціями на сторінках користувача «Степко Андрій Віталійович», «Степко Андрей», «Андрій Степко» у Facebook, поінформувати про такі факти окружну прокуратуру або Солом’янське управління поліції.
Нагадаємо, Валерій Залужний попередив про шахраїв, які розсилають фейкові звернення від його імені.