Столичні депутати просять президента та міністра оборони присвоїти 40-й бригаді Повітряних Сил ЗСУ найменування “Привид Києва”

Автор: Ольга Даниленко
18:01 05.10.2023

Депутати Київради звернулися до президента, міністра оборони щодо присвоєння 40-й бригаді тактичної авіації Повітряних Сил ЗСУ почесного найменування “Привид Києва”.

Столичні депутати просять президента та міністра оборони присвоїти 40-й бригаді Повітряних Сил ЗСУ найменування “Привид Києва”

Таке рішення підтримали сьогодні 74 депутати, повідомляє “ВК”. 

Військовий льотчик третього класу, полковник Олександр Блискун перед голосуванням пояснив депутатам важливість такого звернення до президента й міністра оборони про присвоєння 40-й бригаді тактичної авіації Повітряних Сил ЗСУ почесного найменування “Привид Києва”. 

“Ім’я “Привид Києва” наводить жах на ворога та заспокоює серця українців. Для когось це вже легенда, а для Надії і Вікторії Єрко це батько, який їх вже більше ніколи не обніме. В’ячеслав Єрко – Герой України, полковник, командир ескадрильї 40-ї бригади тактичної авіації 24 лютого ціною власного життя виконав три бойові вилити. Він зупинив ворога, відбив повітряний напад на Київ. В четвертому бойовому польоті після збиття двох гелікоптерів і одного штурмовика Повітряних сил Російської Федерації загинув від ворожої ракети. Він був тим льотчиком на професіоналізмі якого був створений образ “Привида Києва”. 40-ва бригада тактичної авіації має п’ять Героїв України. На жаль, чотири з них посмертно. Ці льотчики ціною власного життя відбивали російську навалу. Їх побратими продовжують боронити небо Київщини й повітряні кордони нашої держави”, – пояснив полковник Блискун.

Читайте також: Український супергерой: на Подолі відкрили мурал “Привид Києва” (ФОТО) 

Нагадаємо, петиція на сайті Офісу президента із проханням узаконити назву “Привид Києва” для 40-ї бригади тактичної авіації, яка закріпилася за льотчиками на початку повномасштабного вторгнення РФ, набрала понад 25 тисяч голосів.

Як повідомляв “ВК”, заступник командувача Повітряного командувача Повітряних сил ЗСУ, Герой України генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко на засіданні Київради звернувся до депутатів із проханням перейменувати Повітрофлотський на проспект Повітряних сил. 

Додамо, що вулицю на Святошині перейменували на честь командира “Привидів Києва”.

Великий Київ у Google News

підписатися