Командування Повітряних сил ЗСУ просить Київраду перейменувати Повітрофлотський на проспект Повітряних сил 

Автор: Ольга Даниленко
13:19 05.10.2023

Заступник командувача Повітряного командувача Повітряних сил ЗСУ, Герой України генерал-лейтенант Анатолій Кривоножко на засіданні Київради звернувся до депутатів із проханням перейменувати Повітрофлотський на проспект Повітряних сил. 

Командування Повітряних сил ЗСУ просить Київраду перейменувати Повітрофлотський на проспект Повітряних сил 
Світлодіодне освітлення

Сьогодні на засіданні Київради присутні військові Повітряних сил ЗСУ, повідомляє “ВК”. 

“На кінець квітня 2022 року у повітряному командуванні “Центр”, яке безпосередньо займалося захистом неба Києва було 12 Героїв України, з них 9 посмертно. Чому держава, яка розпочала агресію й перевищувала за всіма показниками країну, на яку напала не досягла своїх цілей? Відповідь проста: професіоналізм, мужність та незламність наших воїнів. І головне – неймовірна єдність українського народу й Збройних сил України”, – наголосив генерал-лейтенант. 

Заступник командувача Повітряних сил ЗСУ закликав вшанувати пам’ять захисників неба новою назвою проспекту. 

“Це буде також шана, в першу чергу тим, хто загинув. Це буде вшанування пам‘яті наших героїв. І кожен військовослужбовець Повітряних сил буде знати, що частинка його роботи оцінена належним чином”, – зазначив генерал-лейтенант. 

Також він висловив вдячність міській раді за допомогу військовим. 

 “Ми отримуємо підтримку від вас, дуже потужну. Дякую вам. Слава Збройним силам України. Слава Україні”, – додав заступник командувача Повітряного командування “Центр”.

Депутатка Київради від партії “Слуга народу” опублікувала лист про перейменування за підписом Командувача Повітряних сил ЗСУ генерал-лейтенанта Миколи Олещука. 

Нагадаємо, лише за два дні набрала необхідну кількість голосів петиція голови експертної топонімічної комісії Києва історика Олександра Алфьорова про заклик до голови КМДА Віталія Кличка відкликати свій проєкт рішення про перейменування Повітрофлотського на проспект Європейського Союзу.

Вже вдруге кияни не підтримали зміну назви Повітрофлотського на честь Європейського Союзу.

Як повідомляв “ВК”, за офіційним висновком експертної топонімічної комісії Києва та Українського інституту національної пам’яті Повітрофлотський проспект та вулиця дерусифікації чи декомунізації не підлягали, адже сучасна назва проспекту з 1963 року, і не містить ознак пов’язаних з комуністичним режимом. Однак вулиця та проспект потрапили у список на дерусифікацію.

Тоді у додатку “Київ Цифровий” 38% киян підтримали рішення Експертної комісії КМДА та вирішили залишити чинну назву проспекту, але зі зміною у написанні згідно з чинним правописом – Повітрянофлотський. 30% віддали голоси за перейменування на честь “Європейського Союзу”.

15 червня столичні депутати не підтримали проєкт рішення киян про перейменування проспекту Повітрофлотський на проспект Повітрянофлотський. Депутати Київради від “Європейської Солідарності” виступали за зміну назви проспекту на честь Європейського Союзу. Вони пояснювали, що Повітрофлотський проспект у Києві отримав свою назву “в ознаменование развития и укрепления Красного Воздушного Флота”.

Голова топонімічної комісії Алфьоров пояснив, що після того, як депутати Київради не підтримали обрану киянами назву “Повітрянофлотський проспект” повинен був автоматично запуститись новий процес перейменування у додатку “Київ Цифровий”. 

Однак, на сайті Київради 27 вересня був опублікований проєкт рішення про перейменування Повітрофлотського на проспект Європейського Союзу, який голова КМДА Віталій Кличко зареєстрував 20 вересня. Проєкт депутати мали розглянути вже у четвер, 5 жовтня. На думку Алфьорова, Кличко це зробив, аби не дати запустити рейтингове голосування у “Київ Цифровий”. 

Великий Київ у Google News

підписатися