Гостроверхий, музичний, улюблений. Костел святого Миколая

Автор: Великий Київ
14:54 04.09

Костел святого Миколая, що на вулиці Великій Васильківській – одна з найвідоміших та найкрасивіших архітектурних пам’яток столиці. Його почали будувати ще наприкінці XIX століття, зведення тривало 10 років.

Гостроверхий, музичний, улюблений. Костел святого Миколая

Під час більшовицьких репресій костел використовувався як склад і лише в 1978 році тут створили Будинок органної та камерної музики. 

В будівлі регулярно проходять Служби Божі, а також концерти класичної музики.

Цього тижня можна буде послухати Баха, Вівальді, Моцарта.

Орган було сконструйовано спеціально для цього концертного залу майстрами фірми “Rieger-Kloss” (м. Крнов, Чехословаччина) у 1979 році.

Орган має 55 регістрів, що розподілені по трьох мануальних та педальній клавіатурах; 3846 труб різних розмірів (від 13 міліметрів у діаметрі до 6 метрів у довжину), виготовлених із металу та цінних порід дерева (чорного та червоного).

Зовні костел прикрашено скульптурними зображеннями релігійних сюжетів та осіб. 

“Великий Київ” роздивився красу будівлі зблизька. Від такої краси ваше серце заспіває в унісон з музикою, що лунає тут. 

Читайте також: With love від Городецького: два стрілчастих шпиля, без яких Київ вже не уявити

Нагадаємо, вчора пізно ввечері загорівся костел святого Миколая (ВІДЕО). Загорання сталось між першим і другим поверхами та швидко розповсюдилось на покрівлю будівлі.

Рятувальники пожежу  загасили, але виявилося, що пошкоджено орган (ФОТО, ВІДЕО).  Причина виникнення пожежі встановлюється.
 
Депутат Ємець обурений тим, що міністр культури взяв під контроль пожежу у Костьолі, хоча будівля повністю на балансі мінкульту. Заступник КМДА Володимир Прокопів закликав знайти і покарати винних, якщо було місце підпалу.
 
У соцмережах кияни пишуть власні думки щодо події – “просто біль”, “уроди”, “не мали коштів і клепки утримувати” та звинувачують в пожежі Мінкультури.
 

 

Великий Київ у Google News

підписатися