Стало відомо, коли почнуть відстороняти від роботи працівників-“антивакцинаторів”

Автор: Галина Ворона
20:38 25.10

Вчителі, чиновники та інші працівники, що повинні обов’язково щепитись від COVID-19, мають пару тижнів, щоб вакцинуватись. Потім їх почнуть відсторонювати від роботи без збереження зарплати.

Стало відомо, коли почнуть відстороняти від роботи працівників-“антивакцинаторів”

Відповідну постанову Кабмін оприлюднив 25 жовтня.

Згідно з документом, обов’язкова вакцинація для чиновників та освітян запроваджується 7 листопада, відстороняти почнуть 8 листопада.

Зазначається, що відстороненням від роботи працівників, які відмовляються вакцинуватись, мають займатись керівники організацій та держустанов. Зарплата у період відсторонення не передбачена.

Постанова не стосуватиметься тих, хто має абсолютні медичні протипоказання до вакцинації, підтвердженні медвисновком.

У Кабміні пояснили, що відстороняти будуть наказом, про видачу якого мають повідомити працівника. Термін строку відсторонення — “поки не усунуть причини, що його зумовили” (тобто поки не вакцинуються).

В Уряді посилаються на статтю 46 Кодексу законів про працю України, яка дозволяє відсторонювати працівника, який відмовляється від обов’язкових медичних оглядів та в інших випадках, передбачених законодавством.

Читайте також: Без фото та геолокації: оновлено правила в’їзду до України для невакцинованих

Нагадаємо, в Україні затвердили перелік професій, для яких COVID-щеплення є обов’язковим. Його “обіцяли” поповнювати. Як подейкують ЗМІ, через примусову вакцинацію звільнився завкафедри журналістики університету ім. Грінченка.

Великий Київ у Google News

підписатися