Без фото та геолокації: оновлено правила в’їзду до України для невакцинованих

Автор: Марія Супрун
13:52 21.10.2021

В Україні оновили правила в’їзду до країни для невакцинованих людей, а застосунок “Вдома” змінив свій функціонал.

Без фото та геолокації: оновлено правила в’їзду до України для невакцинованих
оренда квартири Київ

Як розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, тепер застосунок потрібно буде встановлювати лише на 72 години до моменту, доки людина зробить ПЛР чи тест на антиген. А регулярно проходити контроль за даними геолокації та робити фото уже не потрібно. Відповідні зміни ухвалив Уряд.

Так, після реєстрації у “Вдома” людина має зробити тест впродовж 72 годин. У застосунок має підтягнутися негативний результат тесту, який обов’язково треба зробити в лабораторії, верифікованій Міністерством охорони здоров’я України. Після цього застосунок можна видалити. Якщо ж результат позитивний — потрібно звернутися до свого сімейного лікаря.

Якщо людина не захоче встановлювати застосунок, то українцям треба буде пройти 14-денну обсервацію, а іноземцям відмовлятимуть у в’їзді.

Міністр зазначив, що за минулий рік застосунком “Вдома” скористались майже мільйон людей, які поверталися з-за кордону і проходили 14 днів самоізоляції. Завдяки застосунку вони могли робити це вдома в зручних умовах. Або ж здати ПЛР-тест і завершити самоізоляцію.

Нагадаємо, почали діяти нові правила перевезень в Україні (ІНФОГРАФІКА). На залізничних вокзалах відкрили пункти вакцинації та експрес-тестування (ЦІНА, ФОТО).

Великий Київ у Google News

підписатися