Спортсмен на фронті: атлет Антон Радько розповів про бої під Бахмутом та харчі без м’яса на передовій

Автор: Оксана Тупальська
13:57 16.03.2023

У цивільному житті Антон Радько відстоював честь України у змаганнях зі змішаних єдиноборств та прагнув першості в кулачних боях. Під час війни – він на передовій, служить у Бахмуті. Там отримав поранення та перемоги у боях з окупантами, став заступником командира роти. Поділився спортсмен і досвідом харчування у надзвичайних умовах – адже раніше багато років не вживав м’яса та шкідливих напівфабрикатів.

Спортсмен на фронті: атлет Антон Радько розповів про бої під Бахмутом та харчі без м’яса на передовій
Світлодіодне освітлення

Антон переконаний, що його досвід може допомогти тим, хто піклується про здоров’я українських бійців на фронті, а також військовослужбовцям, які до війни намагалися вести здоровий спосіб життя, а тепер потрапили у непрості умови.

«З початку повномасштабної війни було трохи важко, бо нічого не було. Звичайна їжа. Я там вівсянку, тільки кашу вживав. А коли стабілізувалась лінія фронту, підготовка, оснащення з’явилось, то стало просто – ходив в туристичний магазин, брав сублімати без м’яса. Пішов – взяв коробку 200 штук. В мене там і гречка з грибами була, і кускус з чимось, і молочка. Йдемо на задачу, знаємо, що 3-4 дні там будемо – я собі 5 субліматів кинув, і вистачає 1-2 рази на день поїсти. Бо ж часу буває, що немає взагалі: окропу ляп, поїв, можеш добу ганяти», – ділиться Антон, боєць 3-ї штурмової бригади ЗСУ.

Відмова від м’ясних харчів у фронтових умовах служить здоров’ю, переконаний спортсмен, бо немає ризику вжити неякісний продукт та втратити сили через зайві проблеми зі шлунком.

«Знаєте, якихось сосісок поїв, і через пів години почуваєшся в’ялим таким, нічого тобі не миле. А як нормально похавав – то бодрячком», – говорить Радько.

Під час виконання бойового завдання під Бахмутом, коли ЗСУ намагалися штурмувати ворога, Антон Радько отримав вогнепальне кульове наскрізне поранення правого плеча з багатоуламковим переломом плечової кістки та поранення правого стегна. Завдяки якісній медичній допомозі та підтримці близьких заступник командира роти вже відновився і знову готується в бій:

«З різних хат вівся вогонь, як завжди всі плани до першого вистрілу. Бо план був один, тут суміжний підрозділ не пішов, бо інше завдання, маєш імпровізувати і думати, що робити далі. Думав, що швидко перебіжу до командира іншої групи, щоб злагодитися, що робити. І поки я перебігав, почалась стрільба, потрапили мені в ногу, поруч якась канавка, я туди надягати турнікет, поки надягав – прилетіло в руку. Біль, думав чи не відірвало, але нє. Кричу: «Пацани, я 300». Мене вивезли».

Вагомою моральною підтримкою під час війни боєць вважає відзнаки для військовослужбовців. Каже, тоді є більше сил для наступних звитяг.

«Це круто, коли є військові, та і цивільні, як лікарі, наприклад, хто дійсно вкладає у цю перемогу, і про нього знають, нагороджують. На позиції зустрічався з бригадою – дядько 55 років сидить за кулеметом, нормально строчить, ложить пачками. І він: «Я за дітей, за перемогу». От як щоб світ не знав про цього мужика? Він мені в батьки годиться, а сидить зі мною на позиції і стріляє».

Нагадаємо, військовий ветеран розповідав, що після повернення з зони бойових дій кожен військовий потребуватиме відновлення психіки.

Великий Київ у Google News

підписатися