«Солідарний» Київ: як Порошенко повернувся до України

Автор: Тарас Шевченко
23:35 17.01.2022

17 січня – це не тільки день заснування університету в Кембриджі, випуску «Жовтої субмарини» від Beatles чи початок зразкової військової операції «Буря в пустелі». Сьогодні сталося щось більше.

«Солідарний» Київ: як Порошенко повернувся до України
Світлодіодне освітлення

17 січня 2022 року Київ згуртувався заради збереження демократії та євроатлантичного вектора країни. І переміг.

Повернення Пʼятого Президента Петра Порошенка з самого початку було дуже гарним – після пʼяти тижнів зустрічей з європейськими партнерами заради України, він повернувся, знаючи, що вдома його очікує політично вмотивоване переслідування.

Ще нікому не вдавалося в Україні збирати вранці робочого дня 15 тисяч осіб на околиці Києва.

6 січня Порошенко оголосив, що повернеться до України 17 числа. Вже за тиждень, небайдужі громадяни почали оголошувати збір біля міжнародного аеропорту «Київ». Цю ідею підтримала й партія «Європейська солідарність», заявивши, що в скрутні часи Україні потрібен Порох.

Ще за пів години до прибуття літака Пʼятого Президента, який летів звичайним рейсом компанії-лоукостера, біля летовища зібралося понад 5 000 осіб.

О 09:07 літак приземлився та Порошенко пішов до паспортного контролю. Все тільки починалося.

Там співробітники Державного бюро розслідувань понад 15 хвилин не могли встановити особу Петра Порошенка та не віддавали йому паспорт.

“Близько 15 хвилин правоохоронці, частина з яких була переодягнена у форму прикордонників, частина із них була у чорній формі, намагалися не допустити мене на територію України. Вони забрали мій паспорт. Вони пояснювали, що вони мають встановити мою особу, бо вони мають великий сумнів, що я є Порошенко”, – зазначив Порошенко.

Після цієї пригоди Порошенко виступив перед будівлею летовища.

Відразу після виступу він поїхав до Печерського районного суду, де йому обирали запобіжний захід. Туди ж попрямували прихильники Пʼятого Президента.

Судове засідання почалося із запізненням у 42 хвилини. Слідство планувало просити арешт із можливістю застави в 1 млрд гривень. Головуючим суддею був Олексій Соколов, який раніше відправив під арешт директора заводу “Кузня на Рибальській” Валерія Шандру.

А біля будівлі суду силовики почали стягувати значні сили та спеціалізовані автомобілі.

Все через те, що кількість прихильників Пʼятого Президента збільшувалася щохвилини. Пізніше силовики перекрили вулицю Володимирську.

Тільки по обіді «прокинулася» Банкова. Штатний балакун Офісу Президента Михайло Подоляк назвав небайдужих прихильників євроатлантичного курсу України «масовкою».

Близько шостої вечора, суддя пішов до нарадчої кімнати. Обвинувачення просило арештувати Петра Порошенка (з правом внесення застави в 1 млрд грн).

А під судом спостерігалися маневри силовиків, передислокація та зближення кількості нацгвардії та судової охорони. Спецзагони неприховано готувався до розгону.

Але силу застосовувати не прийшлося – чи то на Банковій почали думати про наслідки таких дій, чи то не вистачило рішучості.

Як результат – коли судді вийшли з нарадчої кімнати для оголошення рішення, головуючому судді Соколову раптом стало зле. Йому викликали швидку допомогу.

Але на цьому засідання не завершилося. Хоча почалося воно ще опівдні.

Станом на 22:45, майже через 11 годин після початку засідання, учасники процесу все ще очікували на суддю Соколова. Інші судді знаходилися у нарадчій кімнаті та чекають свого колегу.

А у залі тим часом люди співають пісні. Ексголова Верховної Ради Андрій Парубій почав співати колядки, а інші його підтримали. Виглядає доволі весело на тлі такого непростого дня.

Врешті засідання перенесли на 14:00 середи, 19 січня. До речі, це рішення оголосив секретар засідання. Цікаво, а як на це відреагує, наприклад, Венеціанська комісія?

На цей раз Банкова обрала тактику Путіна під час мінських перемовин – брати змором. Але оскільки Порошенко має величезний досвід в таких речах, це не вийшло. Задум з тріском провалився, а чинна українська влада вчергове виставила себе посміховиськом на весь світ.

А 17 січня увійде до сучасної історії України. Ще ніхто з українських політиків не збирав на початку робочого дня понад 15 тисяч своїх прихильників біля летовища на околиці Києва.

Наразі Зеленського, Єрмака та компанію від міжнародних санкцій за встановлення авторитарного режиму та політично вмотивовані переслідування опозиції відділяє всього один крок.

Обере Банкова євроатлантичний вектор чи приєднається до міжнародно ізольованого клубу людини, яка називає себе Президентом Білорусі – покажуть найближчі дні та місяці.

Великий Київ у Google News

підписатися