Сміття з Бородянки та інших населених пунктів роками утилізували на полігоні, який не пристосований для цього

Автор: Галина Ворона
15:19 22.01

У Бородянці роками утилізували сміття на полігоні, який не обладнаний необхідними засобами та не отримав відповідного висновку з оцінки впливу на довкілля. Це несе загрозу не лише довкіллю, а й здоров’ю мешканців громади, оскільки є ризики потрапляння інфільтратів у ґрунтові води, річки та місцеві криниці.

Сміття з Бородянки та інших населених пунктів роками утилізували на полігоні, який не пристосований для цього
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляє Державна аудиторська служба України, цей факт було встановлено під час аудиту Бородянської міської територіальної громади.

Як зазначається, сміття вивозили на місцевий полігон у с. Нове Залісся.

Комунальне підприємство КО БСР “Благоустрій-Бородянка”, що використовує полігон, не мала та досі не має всіх необхідних дозвільних документів для здійснення господарської діяльності із захоронення твердих побутових відходів.

КП також не мало офіційних тарифів на цю діяльність, але здійснювало оплату різним компаніям за послуги вивезення (транспортування) твердих побутових відходів на власний полігон на сумі щонайменше 1,14 млн грн. Із них близько 883 тис. грн отримало ТОВ “Утілсервіс“ та понад 250 тис. грн отримало ТОВ «УТІЛ-СЕРВIС».

Аудитори зазначають, що за даними системи Prozzorro наприкінці 2022 р. та у 2023 р. ТОВ “УТІЛ-СЕРВІС”, ТОВ “Утілсервіс”, ТОВ “Укр-Еко-Сервіс“ укладали договори на послуги з розміщення твердих побутових відходів на полігоні у с. Нове Залісся, зібраних та вивезених не лише з селища Бородянка, але й з інших населених пунктів Бучанського району на суму понад 2,5 млн грн.

Таким чином, бездіяльність посадових осіб КО БСР “Благоустрій-Бородянка“ призвела до незаконного розміщення твердих побутових відходів іншими компаніями на комунальній землі, які отримали понад 3,64 млн грн доходу.

Наразі фахівці Державної екологічної інспекції Столичного округу проводять оцінку шкоди, завдану довкіллю Бородянській селищної громади.

Після завершення перевірки матеріали аудиту будуть направлені до правоохоронних органів для притягнення винних осіб до відповідальності.

Читайте також: У Бучі з’явився перший Екохаб, де вчать сортувати сміття і приймають найрізноманітніші відходи 

Нагадаємо, торік на Київщині виявили пів сотні стихійних сміттєзвалищ.

Великий Київ у Google News

підписатися