Скульптура та цифрове мистецтво. У Музеї Києва відкрилась виставка Ігоря Гречаника

Автор: Галина Ворона
05:06 22.09.2023

Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва представляє персональну виставку скульптури та цифрового мистецтва відомого українського митця Ігоря Гречаника.

Скульптура та цифрове мистецтво. У Музеї Києва відкрилась виставка Ігоря Гречаника
Світлодіодне освітлення

Про це повідомляється на Facebook-сторінці музею.

Знайомство з виставкою, що отримала назву “Невимовна крихкість життя”, розпочнеться ще до того, як ви зайдете до виставкової зали – одразу біля входу до Музею Києва, де розміщені три скульптури, виконані з металу та дроту, одна з яких сягає понад 2 метри заввишки.

Роботи, представлені на виставці, належать до серії, яка створювалась після початку російсько-української війни в 2014 році, а найостанніші — напередодні та з початком повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Ігор Гречаник відображає у своїх скульптурах внутрішній світ людини, що проживає своє життя в контексті війни у своїй країні, у своєму домі, у своєму серці, у своїх думках.

Ця виставка — про драму життя людини, про його швидкоплинність. Про те, який обмежений, жахливо короткий час відводиться людині на життя, на пізнання цього світу, себе. Вся ця драма відбувається на фоні трагедії страшної війни, посилюючи, проявляючи, оголюючи найболючіші моменти, аспекти. Війна червоною кривавою ниткою проходить крізь тло нашого життя, крізь ту вишивану дорогу українського народу, – то приховано, на рівні підсвідомості, поринаючи в коріння, в чорноземи, то виринаючи на поверхню кривавим струменем, як зараз, проходячи по долях мільйонів українців”,— ділиться автор Ігор Гречаник.

Зокрема, на виставці представлена скульптура “Українська Мадонна”. Ця композиція присвячена українським матерям Маріуполя, Чернігова, Харкова та інших міст України, які дали життя своїм дітям, переховуючись від ракетних обстрілів в бомбосховищах. Силует руйнівної зброї (снаряду) в поєднанні з християнським символом Мадонни створюють купол храму — храму страждань та болю, в якому проявляється велич людського духу.

У експозиції органічно поєднується скульптура, цифровий живопис, графіка та анімація. Усі ці засоби мистецького вираження доповнюють один одного та створюють цілісне відчуття образу сьогодення.

Довідково. Ігор Гречаник — митець, чиє ім’я відоме як в Україні, так і за її межами. Його роботи знаходяться в багатьох країнах світу, його міжнародні виставки користуються незмінним успіхом, а стиль митця впізнаваний та неповторний. Ігор Гречаник є членом Національної спілки художників України та міжнародного товариства «Art of imagination» в Лондоні. Він є керівником Творчої асоціації «Золоті ворота», заснованої в 1997 році в Києві, а також видатним іноземним художником в Академії живопису Юехуа, Гуанчжоу, Китай. Твори Ігоря Гречаника представляли українське мистецтво на багатьох міжнародних виставках, його роботи знаходяться в постійних експозиціях відомих галерей Австрії, Швейцарії, Нідерландів, США, Польщі, Німеччини та інших, а також в приватних та музейних колекціях в Україні та за кордоном.

  • Виставка триватиме з 21 вересня до 15 жовтня.
  • Графік роботи експозиції згідно графіку роботи музею: Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні
  • Каса працює з 12:00 до 18:30
  • Вартість вхідного квитка: 80/40 ₴ (повний/пільговий).

Читайте також: Про події в окупації, війну та ПТСР: завершилися зйомки фільму “Буча”

Нагадаємо, мінікопія старовинної церкви на Подолі з’явилась на макеті Miniland.UA.

Великий Київ у Google News

підписатися