Карантин, день 136. Тривожний антирекорд та вартість вакцини від коронавірусу

08:52 25.07.2020

В Україні продовжує зростати кількість нових випадків зараження коронавірусом, а вчора ще й було встановлено антирекорд за кількістю госпіталізованих хворих на COVID-19 – 255 українців потрапили в лікарню за добу. МОЗ вважає тривожним сигналом таке зростання кількості хворих, які потребують госпіталізації. Водночас, перші вакцини у світі можуть з’явитися навесні 2021 року. Необхідна доза вакцини проти COVID-19 для українців коштуватиме орієнтовно 1000 грн.

Карантин, день 136. Тривожний антирекорд та вартість вакцини від коронавірусу

Як розповів вчора під час брифінгу міністр охорони здоров’я Максим Степанов, в Україні госпіталізують хворих, у яких важкий перебіг хвороби на коронавірус або стан середньої тяжкості, а вчора було госпіталізовано 255 осіб.

Ви бачите, що кожен день нові хворі і такий дуже тривожний показник – це кількість людей, які госпіталізовані. Сьогодні у нас такий антирекорд – 255 осіб, які були госпіталізовані з COVID-19″, – зазначив Степанов.

У МОЗ нагадали, що особливо тяжко переносять COVID-19 люди похилого віку та особи із супутніми захворюваннями.

Степанов наголосив, що для зменшення ризику інфікування необхідно дотримуватись маскового режиму, соціальної дистанції та користуватись антисептиками.

Ми говоримо, що COVID-19 нікуди не дівається і дуже важливо дотримуватися правил, які встановлені в країні, щоб не захворіти і знизити ризик інфікування”, – додав голова МОЗ.

Як повідомив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко, перші вакцини проти коронавірусу з’являться у світі навесні 2021 року. А необхідна доза вакцини проти COVID-19 коштуватиме для українця орієнтовно 1000 грн.

Сьогодні розміщуються замовлення на можливу вакцину. Нам також прислали певну комерційну пропозицію. Уже ми знаємо, скільки орієнтовно може коштувати вакцина. Перші, хто озвучив, – компанія з Китаю. Вони вже на третій клінічній стадії, перші серед розробників у списку ВООЗ. В компанії говорять, що вакцина буде коштувати близько $20. Це приблизно 500 грн одна доза, а їхня вакцина буде потребувати двократного введення”, – сказав Ляшко.

Ляшко підкреслив, що препарат ще не зареєстровано й інструкції до нього поки що немає. За його словами, передусім необхідно вакцинувати медиків, працівників силових структур, громадян похилого віку та людей із хронічними захворюваннями.

Нам треба стовідсотково вакцинувати все населення України, для того щоб не було поширення коронавірусу. Але ми розуміємо, що будуть певні обмеження, оскільки завжди є медичні протипокази до вакцинації”, – зазначив головний санлікар України.

Як повідомлялося раніше, Україна може отримати пріоритетне право на отримання вакцини від коронавірусу.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...