Скасування угоди про євробонди, заява Порошенка та комент “Слуги народу” – реакції на заяву Смолія

12:55 02.07.2020

Відставка голови Нацбанку Смолія, який написав заяву про звільнення через системний політичний тиск, викликала суспільний резонанс. Президент України Володимир Зеленський уже вніс до ВР постанову про зняття його з посади. Після його заяви, вперше в історії України, уряд скасував угоду про розміщення євробондів. П’ятий президент Петро Порошенко анонсував вихід інвесторів з України. А от у фракції “Слуга народу” заявили, що Смолій “насрав під кінець”.

Скасування угоди про євробонди, заява Порошенка та комент “Слуги народу” – реакції на заяву Смолія

Зазначимо, що на сайті парламенту вже опубліковано постанову Зеленського про зняття Якова Смолія з посади голови Національного банку України.

Тим часом, за ініціативою українського уряду угоду про розміщення Україною нових 12-річних євробондів скасували. Таке рішення є першим подібним в історії України. Нові євробонди України мали стати першим виходом уряду на міжнародні ринки капіталу від початку коронавірусної економічної кризи. 

Скасування угоди означає, що Україна не отримає запланованих 1,75 мільярда доларів від розміщення євробондів та не зможе використати їх для погашення боргів та покриття дефіциту державного бюджету.

Читайте також: Печерський суд знову відклав засідання у справі Порошенка

У зв’язку з цим, п’ятий президент Петро Порошенко зі своєю фракцією анонсував вихід інвесторів з України, якщо відставка Смолія буде прийнята, та вимагає від Зеленського відкликати заяву голови Нацбанку Якова Смолія про відставку.

“Тиск відбувся з боку вищого політичного керівництва держави. Дуже непокоїть момент, коли це сталося. Вимога до Смолія написати заяву прозвучала наступного дня після отримання траншу Світового Банку. Через тиждень після отримання першого траншу Міжнародного валютного фонду. Через тиждень після отримання першого траншу макрофінансової допомоги з боку Європейського Союзу. Це називається одним словом: обман. Обман партнерів, які повірили підпису під Меморандумом із Міжнародним валютним фондом, оскільки, крім підпису, керівництва уряду, Національного банку, міністра фінансів, там стоїть підпис Зеленського”, – зазначив Порошенко.

Водночас, МВФ наголошує, що Україна повинна зберегти незалежність центробанку після відставки голови НБУ Якова Смолія, повідомляє Reuters.

“Під його керівництвом Україна домоглася важливих успіхів у досягненні стабільності цін, наочно демонструючи, що незалежний центральний банк є ключовим елементом сучасної макроекономічної політики. Саме тому незалежність НБУ знаходиться в центрі програми для України, підтримуваної МВФ, і чому вона повинна підтримуватися за його наступника”, – заявив представник МВФ.

А от у фракції “Слуга народу” неординарно відреагували на відставку очільника Нацбанку Якова Смолія Фото листування в чаті зробив кореспондент “Букв”.

“Міг би Смолій день і почекати. Насрав під кінець …”, – написав один з нардепів.

До обговорення приєдналася нардеп Галина Третьякова, яка раніше говорила про “дітей низької якості”. Вона вважає, що відставка Смолія – ​​це “політична акція “Європейської солідарності”.

“Смолій керований досі Гонтарьовою. І в МВФ сидить Рашкован, теж проПетін. Тому відставка Смолія – ​​політична акція ЄвроСолідарності. Спроба розхитати відносини з МВФ. Причина – Порошенко”, – написала вона.

Нагадаємо, 1 липня голова Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення через системний політичний тиск.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...
більше новин