Новини Важливо

Глава НБУ Яків Смолій написав заяву про звільнення

08:55 02.07

Голова Національного банку України Яків Смолій написав заяву про звільнення через системний політичний тиск.

Глава НБУ Яків Смолій написав заяву про звільнення

 Про це ввечері 1 липня повідомили у Нацбанку.

Протягом тривалого часу на Національний банк України здійснюється систематичний політичний тиск. Це унеможливлює ефективне виконання мною, як головою, покладених на мене обов’язків керівництва діяльністю Національного банку та взаємодію з іншими державними органами. Своєю відставкою я прагну застерегти від подальших спроб підірвати інституційні основи центрального банку в Україні”, — заявив Яків Смолій.

Слідом за заявою Смолія на сайті НБУ з’явився заклик правління НБУ до влади та політиків дати Національному банку змогу виконувати функції, покладені на нього законодавством.

“Члени правління Національного банку України поважають рішення Голови Національного банку щодо відставки та розділяють його перестороги щодо систематичного політичного тиску”, – зазначається у заяві.

Водночас правління вказує, що вважає своїм обов’язком продовжувати роботу для збереження макрофінансової стабільності та інституційної спроможності Національного банку.

загрузка...

Відставка Смолія викликала великий резонанс, адже незалежність Нацбанку є однією із засад Конституції і умовою співпраці з МВФ.

Зокрема, дипломати країн з клубу Великої сімки відреагували заявою, у якій висловили стурбованість потенційними ризиками для економічних реформ в Україні.

Незалежний Нацбанк – фундаментальне досягнення для України, яке зменшило корупцію, сприяло зростанню і врятувало збанкрутілий банківський сектор”, – підкреслили дипломати.

За словами представників G7 в Україні, “підрив цієї надважливої ​​інституції був би великим кроком назад і поставив би під загрозу надійність реформ України і їх підтримку”.

Нагадаємо, Яків Смолій очолив Національний банк України з 15 березня 2018 року. До цього майже рік виконував обов’язки голови Нацбанку, а ще раніше був першим заступником голови НБУ.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...