Скандальний Мецгер пішов з Укрексімбанку

Автор: Любава Лисичкіна
20:44 11.10

За словами банкіра, це логічний крок – єдино можливий у ситуації, коли потрібно відвернути негативні наслідки для банку.

Скандальний Мецгер пішов з Укрексімбанку
Як  Євген Мецгер повідомив сам у Facebook, він написав заяву про звільнення з посади голови правління АТ Укрексімбанк.  
 
За його словами  цей крок допоможе відновленню довіри до банку.
 
Крім цього він додав, що практично вся його кар’єра пов’язана з цим банком. Саме тут він почав працювати ще у 2006 році і за це час пройшов різні сходинки. У 2020 році він  очолив банк.
 
” Треба сказати, що за цей час банк став дійсно міцніше. Були реалізовані сотні проектів, які посилили і банк і українську економіку. Банк в 2021 році отримав прибутку вже 1,75 млрд. грн.
Зрозуміло, що ці пояснення зараз вже не будуть слухати, але банк дійсно працює успішно, цілком законно та згідно із затвердженими пріоритетами. І саме тому для мене було настільки неочікувано – почути звинувачення, які пролунали на адресу банку”, – не забув згадати банкір.
 
Нагадаємо, сьогодні, 11 жовтня,  Голосіївський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту для глави правління Укрексімбанку Євгена Мецгера та ще двом підозрюваним у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів “Схем”.
 
Як відомо,   4 жовтня 2021 року журналісти програми “Схеми” записували інтерв’ю з керівництвом Укрексімбанку. Під час запису керівництво банку надало вказівку відібрати у них камери, знищити відеозаписи інтерв’ю та заборонити подальшу зйомку. Крім того, журналістів незаконно утримували у приміщенні кабінету, не дозволяючи його покинути. “Схеми” відновили та показали відео нападу, яке керівництво банку видалило.

У слід поліція відкрила кримінальне провадження, а Офіс президента прокоментував ситуацію. Після суспільного резонансу Мецгер написав заяву про складання повноважень на час розслідування нападу на журналістів “Схем” у нього в кабінеті та внутрішньої перевірки в банку. Журналісти провели акцію протесту під будівлею Укрексімбанку на підтримку колег із проєкту “Схеми”.

Вони вимагали звільнити голову правління Євгена Мецгера та провести швидке об’єктивне розслідування його дій під час конфлікту із журналістами “Схем”. Того ж дня до головного офісу приходили представники прокуратури, щоб вручити підозри, але не застали на місці посадовців. Наступного дня підозри все ж вручили двом посадовцям банку. Відреагували на скандал і політики. Так, Петро Порошенко вимагає негайно звільнити голову правління “Укрексімбанку”.

Великий Київ у Google News

підписатися