Напад на журналістів “Схем”: суд відправив Мецгера під нічний домашній арешт

Автор: Галина Ворона
16:46 11.10

Голосіївський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту для глави правління Укрексімбанку Євгена Мецгера та ще двом підозрюваним у перешкоджанні законній професійній діяльності журналістів “Схем”.

Напад на журналістів “Схем”: суд відправив Мецгера під нічний домашній арешт

Керівник банку Мецгер повинен перебувати вдома з 22:00 до 6:00, а  директору департаменту інформполітики банку Володимир Пікалов – з 21:00 до 6:00

Третьому підозрюваному, який відповідає за безпеку банку, обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Дії підозрюваних, зокрема керівника та службовця з інформаційної політики банківської установи, кваліфіковано як перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та незаконне позбавлення волі за ч.ч. 1, 3 ст. 171 та ч. 2 ст. 146 КК України, дії працівника охорони за ч.ч. 1, 3 ст. 171, ч. 1 ст. 126 КК України, тобто перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та умисне вчинення насильницьких дій, які завдали фізичного болю та не спричинили тілесних ушкоджень. Слідчі та процесуальні дії у кримінальному провадженні тривають.

Читайте також: Мецгер виявився любителем нерухомості в теплих краях: глава Укрексімбанку має квартири в Іспанії та Туреччині

Нагадаємо, 4 жовтня 2021 року журналісти програми “Схеми” записували інтерв’ю з керівництвом Укрексімбанку. Під час запису керівництво банку надало вказівку відібрати у них камери, знищити відеозаписи інтерв’ю та заборонити подальшу зйомку. Крім того, журналістів незаконно утримували у приміщенні кабінету, не дозволяючи його покинути. “Схеми” відновили та показали відео нападу, яке керівництво банку видалило.

У слід поліція відкрила кримінальне провадження, а Офіс президента прокоментував ситуацію. Після суспільного резонансу Мецгер написав заяву про складання повноважень на час розслідування нападу на журналістів “Схем” у нього в кабінеті та внутрішньої перевірки в банку. Журналісти провели акцію протесту під будівлею Укрексімбанку на підтримку колег із проєкту “Схеми”.

Вони вимагали звільнити голову правління Євгена Мецгера та провести швидке об’єктивне розслідування його дій під час конфлікту із журналістами “Схем”. Того ж дня до головного офісу приходили представники прокуратури, щоб вручити підозри, але не застали на місці посадовців. Наступного дня підозри все ж вручили двом посадовцям банку. Відреагували на скандал і політики. Так, Петро Порошенко вимагає негайно звільнити голову правління “Укрексімбанку”.

Великий Київ у Google News

підписатися